Комітет з медичного права Асоціації правників України обговорив страхування ризиків у медичній сфері
КИЇВ — 10 вересня 2012 року. Комітет з медичного права Асоціації правників України провів семінар, присвячений страхуванню ризиків у медичній сфері.
З кожним роком зростає кількість претензій до медичних працівників від пацієнтів, які постраждали або вважають, що постраждали, при наданні медичних послуг. Саме лікарі все частіше стають вразливою категорією в стосунках з пацієнтами в частині судових позовів. У більшості випадків суди виносять рішення про задоволення позовних вимог.
За прогнозами, кількість подібних претензій буде зростати й надалі. Розмір компенсацій за завдану шкоду, відповідно, буде збільшуватися. Така тенденція пов’язана із зростанням правової культури населення, а також удосконаленням законодавчої і судової системи в нашій країні.
Договір добровільного страхування професійної відповідальності лікаря за шкоду, яка може бути заподіяна життю чи здоров’ю пацієнта в результаті ненавмисного заподіяння шкоди, з необережності, недбалості тощо при виконанні своїх професійних обов’язків, дозволяє медичному працівнику отримати повноцінну професійну допомогу у вирішенні конфліктної ситуації з пацієнтом.
Саме тому фахівці з медичного права, представники страхових компаній та юристи лікувально-профілактичних закладів зібралися для обговорення актуальних питань страхування професійної відповідальності в медичній сфері.
Голова Комітету з медичного права АПУ, директор ЮК «МедАдвокат» Олена Беденко-Зваридчук, розпочинаючи семінар, представила досвід розвинених країн щодо страхування професійних ризиків у медичній сфері.
Головний лікар стоматологічної клініки «Естетика» Ліна Рудакова поділилася думками щодо страхування професійної відповідальності медичних працівників з погляду керівника медичного закладу. З іншого боку, пропозиції, які варто врахувати керівникам лікувально-профілактичних закладів, озвучила юрист ВГО «Конгрес з безпеки медицини» Марина Московко.
Правники, які проживають поза межами столиці, мали можливість слідкувати за перебігом засідання завдяки відеотрансляції на сайті АПУ.