Комітет з медичного права Асоціації правників України обговорив страхування ризиків у медичній сфері

КИЇВ — 10 вересня 2012 року. Комітет з медичного права Асоціації правників України провів семінар, присвячений страхуванню ризиків у медичній сфері.

З кожним роком зростає кількість претензій до медичних працівників від пацієнтів, які постраждали або вважають, що постраждали, при наданні медичних послуг. Саме лікарі все частіше стають вразливою категорією в стосунках з пацієнтами в частині судових позовів. У більшості випадків суди виносять рішення про задоволення позовних вимог.

За прогнозами, кількість подібних претензій буде зростати й надалі. Розмір компенсацій за завдану шкоду, відповідно, буде збільшуватися. Така тенденція пов’язана із зростанням правової культури населення, а також удосконаленням законодавчої і судової системи в нашій країні.

Договір добровільного страхування професійної відповідальності лікаря за шкоду, яка може бути заподіяна життю чи здоров’ю пацієнта в результаті ненавмисного заподіяння шкоди, з необережності, недбалості тощо при виконанні своїх професійних обов’язків, дозволяє медичному працівнику отримати повноцінну професійну допомогу у вирішенні конфліктної ситуації з пацієнтом.

Саме тому фахівці з медичного права, представники страхових компаній та юристи лікувально-профілактичних закладів зібралися для обговорення актуальних питань страхування професійної відповідальності в медичній сфері.

Голова Комітету з медичного права АПУ, директор ЮК «МедАдвокат» Олена Беденко-Зваридчук, розпочинаючи семінар, представила досвід розвинених країн щодо страхування професійних ризиків у медичній сфері.

Головний лікар стоматологічної клініки «Естетика» Ліна Рудакова поділилася думками щодо страхування професійної відповідальності медичних працівників з погляду керівника медичного закладу. З іншого боку, пропозиції, які варто врахувати керівникам лікувально-профілактичних закладів, озвучила юрист ВГО «Конгрес з безпеки медицини» Марина Московко.

Правники, які проживають поза межами столиці, мали можливість слідкувати за перебігом засідання завдяки відеотрансляції на сайті АПУ.

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК