Форум молодих юристів Асоціації правників України розпочав свою роботу

КИЇВ – 19 квітня 2012 року. Форум молодих юристів Асоціації правників України розпочав свою роботу першим майстер-класом під назвою: «Юридичний триатлон: усі таємниці кар’єри в юридичному бізнесі».

Майстер-клас проводили успішні юристи - члени Правління АПУ Андрій Журжій, керівник юридичного департаменту Fozzy Group та Денис Бугай, партнер ЮК «Ващенко, Бугай і Партнери», куратор Ліги студентів АПУ. Вони представили два напрями розвитку кар’єри юриста – шлях до керівника юридичного департаменту масштабної корпорації та шлях до власної успішної юридичної фірми, користуючись власним досвідом.

Денис Бугай порадив молодим юристам перш за все визначитися з основною спеціалізацією, адже, на його думку, краще бути провідним фахівцем в одній сфері, аніж мати посередні знання з усіх галузей права. Обравши сферу роботи, необхідно визначити джерела отримання корисної інформації та планувати свої дії відповідно до поставленої мети. Наприклад, якщо участь у певному заході принесе корисну інформацію чи знайомства – його варто відвідати, в інакшому випадку це може виявитися лише даремною тратою часу.

Відкриття власної справи не під силу абсолютно всім. Молодий юрист має об’єктивно оцінити свої організаторські та управлінські здібності. До того ж, не кожен здатен успішно продавати себе та свої послуги. Переважній більшості людей дуже важко говорити про гроші – називати ціну та відстоювати її.

Все ж ризикнувши відкрити власну справу потрібно подумати про ще однин важливий аспект -   партнерів. Пане Денис переконаний, що неможливо стати успішним у юридичному бізнесі без надійних та підходящих партнерів. Як приклад юрист навів розподіл функцій між ним та Володимиром Ващенком у власній фірмі. Так, Денис Бугай займається зовнішніми зв'язками компанії та пошуком клієнтів, у той час як фінансові питання роботи компанії віднесені до відома його партнера.    

«З моменту відкриття ми почали впроваджувати найкращий досвід роботи та ставитися до себе та своєї справи так, ніби ми провідна юридична фірма зі світовим іменем. І це стосувалося абсолютно всього – від зовнішнього вигляду до стандартів роботи. Всі процедури мають бути такими як у тієї компанії, якою ви хочете стати», - ділився досвідом Денис Бугай.

Розпочавши роботу, важливо слідкувати за витратами за мінімізувати їх, де можливо. Це є запорукою успішного бізнесу. А в питаннях кадрової політики у своїй компанії Денис Бугай притримується підходу не збільшувати кількість співробітників. Він переконаний, що наразі успішно існувати на ринку можуть або крупні компанії, які приймають клієнтів на повний спектр обслуговування або маленькі «бутикові» фірми.

Відповідаючи на запитання аудиторії, Денис Бугай зазначив, що громадська діяльність для нього зовсім не пов’язана з бізнесом, однак правильно капіталізовані контакти, отримані на різноманітних заходах, можуть стати у нагоді та відкрити нові можливості у бізнесі.

Продовжуючи розмову, Андрій Журжій неабияк здивував молодих правників власним шляхом до посади керівника крупної компанії. Отримавши першу спеціалізацію вчителя фізкультури, він вступив на перший курс юридичного факультету в Одесі у віці 21 року. «Запитуючи себе, чи не пізно робити зміни у своєму житті, я завжди знаю правильну відповідь – ніколи не пізно», - поділився досвідом Андрій Журжій.

Професійний шлях майбутнього успішного юриста розпочався у місцевій юридичній клініці, де він отримав перший практичний досвід роботи, який дуже допоміг у майбутній кар’єрі. Ставлячи перед собою високі цілі, він відмовлявся від роботи у маленьких компаніях, роблячи ставку на перспективи та майбутній ріст. Рецепт успіху від Андрія Журжія – це виховання сильного характеру, працьовитість та здатність самостійно приймати рішення.

«Колись я вважав, що вершина кар’єри юриста — це партнерство у юридичній компанії, а тепер я сам став прикладом того, що працюючи на одного клієнта у якості юрисконсульта можна досягти навіть більше, ніж отримаєш з партнерством», — зазначив Андрій Журжій.

Він підтримав думку колеги про те, що не кожен гарний юрист може бути ефективним керівником. Організовувати роботу людей та відповідати за них не під силу кожному. Не менш важливо не помилитися в людях, призначаючи їх на ту чи іншу посаду, та бути готовим нести ризики за результатами таких рішень.

Андрій Журжій порадив молодим юристам не поспішати домовлятися про свою ціну. «Якщо ви станете важливими для компанії, вас неодмінно оцінять. Набагато важливішими є перспективи», — переконаний керівник юридичного департаменту Fozzy Group. Також треба пам’ятати про те, що клієнту необхідні рішення, а не меморандум на 100 сторінок, і часто-густо рішення саме управлінського характеру.  

Підводячи підсумки майстер-класу, координатор Форуму молодих юристів Олеся Холопік запросила молодих правників долучатися до роботи форуму, пропонувати теми зустрічей та долучатися до групи на Facebook для подальшого спілкування. 

Приклад успішних юристів показав, що основним поштовхом до якісних змін стали амбіції бути кращими, реалізувати себе та зайняти зручне «місце під сонцем» в обраній професії. 

У вас є цікава ідея заходу?