Асоціація правників України висловила свою стурбованість проведенням анонімного письмового тестування адвокатів

КИЇВ — 5 березня 2012 року. Асоціація правників України направила звернення Прем’єр-міністру України Азарову М.Я. та Міністру юстиції України Лавриновичу О.В., у яких висловила свою стурбованість анонімним письмовим тестуванням адвокатів, яке застосовуватиметься при проведенні конкурсів з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Така вимога встановлена відповідно до Порядку і умов проведення конкурсу та вимог до професійного рівня адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1362 («Порядок»).

На думку правників, таким чином відбувається штучний розподіл адвокатури, що зумовлює обмеження адвокатів бути залученими до надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У зверненні йдеться про те, що проведення додаткового анонімного тестування є недоцільним, оскільки адвокати підтвердили свої професійні знання при складенні кваліфікаційного іспиту на право зайняття адвокатською діяльністю. Окрім того, тестування може призвести до дискредитації вільного волевиявлення адвоката на надання такої допомоги, що зумовлює необ’єктивність та упередженість, цим самим нівелюючи законодавство про адвокатуру.

Більш того, у відповідь на лист Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України від 20 лютого 2012 року № 25-128 щодо залучення представників АПУ до участі у комісіях з відбору адвокатів для надання безоплатної правової допомоги, Правління АПУ прийняло рішення про відмову від участі у конкурсних комісіях з відбору адвокатів з надання безоплатної правової допомоги представників Асоціації правників України, серед інших вказавши на відсутність в Порядку норм, які б надавали можливість представникам всеукраїнських громадських організацій взагалі і АПУ зокрема входити до складу комісій з відбору адвокатів для надання безоплатної правової допомоги як одну з причин такої відмови.

У вас є цікава ідея заходу?