Асоціація правників України направила звернення у зв’язку із застосуванням фізичної сили до адвоката Євгена Щеглова

КИЇВ — 28 лютого 2012 року. Асоціація правників України (АПУ) направила звернення на ім’я Міністра внутрішніх справ України Захарченка В.Ю., Генерального прокурора України Пшонки В.П. у зв’язку із застосуванням фізичної сили до адвоката Євгена Щеглова.

21 лютого 2012 року до Асоціації правників України надійшло звернення партнера ЮК «Правовий Альянс» Іллі Костіна з проханням посприяти в забезпеченні захисту професійних прав адвоката ЮК «Правовий Альянс», члена Асоціації правників України Євгена Щеглова.

Як стверджується у заяві, 21 лютого 2012 року о 13:45 мав місце факт застосування співробітником Управління Служби безпеки України фізичної сили щодо адвоката Євгена Щеглова, який виконував свої професійні обов’язки захисту прав та законних інтересів свого клієнта.

Викладені в заяві факти дають підстави вважати, що в діях працівника СБУ є ознаки одразу декількох складів злочинів за Кримінальним кодексом України (ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 397 та ст. 398 ККУ), окрім того, було порушено встановлені законом гарантії його діяльності та захисту професійної таємниці.

Асоціація правників України висловила своє обурення фактами жорстокого поводження з адвокатами та порушення їх професійних прав. Організація висловила занепокоєння тим, що останнім часом працівники силових відомств вчиняють дії, які є відверто незаконними та такими, що дискредитують і підривають довіру до всієї системи, яка повинна, в першу чергу, утверджувати законність і правопорядок в країні, забезпечувати права, свободи та інтереси громадян.

У зверненнях Асоціація правників України закликала суб’єктів владних повноважень не оминути увагою цей випадок, забезпечивши належний розгляд справи, та покарати винних, як це передбачено відповідними нормами законодавства.

У вас є цікава ідея заходу?