Заява Президента Асоціації правників України з приводу затримання адвоката Карпенка Д.В.

КИЇВ - 29 грудня 2011 року. Асоціації правників України стало відомо, що проти адвоката Карпенка Д. В. в Ленінському районному суді м. Кіровограда було застосовано незаконну грубу фізичну силу з застосуванням спеціальних засобів (зокрема, сльозогінного газу) та доставлено до прокуратури Кіровоградської області для проведення слідчих дій.

Проти адвоката була порушена справа за фактом опору представникам правоохоронного органу під час виконання ними службових обов’язків та за фактом умисного заподіяння працівникам правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень за ч. 2 статті 342 та ч. 2 статті 345 Кримінального кодексу України.

Як було повідомлено, незаконну фізичну силу з застосуванням спецзасобів було застосовано і до захисників Карпенка Д. В., а саме: Голодняка М., Степ’юка В. та Репецького С., причому Степ’юка В. було затримано разом з Карпенко Д. В.

Крім того, за наявною інформацією, співробітниками прокуратури було зроблено спробу допитати В. Степ’юка в якості свідка у справі Д. Карпенко. Захисник Степ’юк В. послався на адвокатську таємницю. Більш того, за результатами судово-медичної експертизи огляду слідів побоїв було зафіксовано, що у Валентина Степ’юка розбита голова, наявні характерні сліди від наручників та синці по всьому тілі.

У зазначених діях працівників органів внутрішніх справ та прокуратури вбачається порушення цілого ряду норм кримінально-процесуального законодавства України.

Президент Асоціації правників України, проаналізувавши отриману інформацію, звертається до правничої громадськості з закликом не залишатися осторонь фактів грубого порушення професійних та особистих прав адвокатів та закликає правоохоронні органи провести повне та неупереджене розслідування справи.

* Позиція Президента Асоціації правників України. 


У вас є цікава ідея заходу?