Асоціація правників України направила звернення щодо прийняття Закону України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах»

КИЇВ – 28 грудня 2011 року. Асоціація правників України направила звернення на ім’я Президента України щодо прийняття Верховною Радою України Закону України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах» (законопроект №8393).

У своєму зверненні Асоціація правників України висловила занепокоєння фактом прийняття зазначеного Закону.

Закон передбачає встановити граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах у розмірі до 40% мінімальної заробітної плати за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді.

Слід зазначити, що правова допомога не обмежується лише тими видами правової допомоги, що передбачено законом.

При цьому, правові послуги включають в себе, окрім здійснення представництва інтересів особи в судах, ще й надання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань; складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру.

Таким чином, вищезазначений перелік правових послуг, який є абсолютно необхідним у будь-якому судовому процесі, залишається поза межами компенсації. Хоча ці витрати, як передбачено законодавством, мають бути справедливо відшкодовані.

Асоціація правників України вбачає, що даним Законом фактично порушується конституційне право на судовий захист сторони.

З огляду на це, Асоціація правників України звернулася до Президента України з проханням застосувати вето до Закону України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах»  та повернути його до Верховної Ради України зі своїми зауваженнями на повторний розгляд.

 

У вас є цікава ідея заходу?