Правнича Асамблея Асоціації правників України прийняла нову редакцію статуту АПУ
КИЇВ — 16 грудня 2011 року. На VIII черговому засіданні Правнича Асамблея Асоціації правників України (АПУ) прийняла нову редакцію Статуту АПУ.
Засідання Правничої Асамблеї проходило під головуванням Президента АПУ Валентина Загарія. Він з радістю констатував наявність кворуму, необхідного для прийняття рішень на засіданні, у тому числі кворуму для внесення змін до Статуту АПУ. Президент АПУ подякував правникам за те, що вони знайшли час та можливість взяти участь у цьому засіданні, яке має стати знаковим в історії АПУ.
Адже більш ніж два роки поспіль Правнича асамблея АПУ не мала змоги прийняти зміни до Статуту у зв’язку з відсутністю необхідного кворуму (3/4 від загальної кількості членів Правничої асамблеї).
Саме тому внесені зміни, перш за все, спрямовані на удосконалення та оптимізацію роботи керівних органів Асоціації. Так, врахувавши попередній досвід, відтепер питання внесення змін до Статуту Асоціації прийматимуться абсолютною більшістю у 3/4 голосів присутніх членів Правничої асамблеї, а не загальної їх кількості, як це було раніше.
Також було внесено низку організаційних змін у процедуру проведення чергового та скликання позачергового засідання Правничої асамблеї. Окрім того, у новій редакції Статуту деталізовано процедуру повідомлення проекту порядку денного чергового та позачергового засідання членам Правничої асамблеї.
До нової редакції Статуту було внесено низку положень щодо дочасного відкликання з посади президента, віце-президента або членів Правління АПУ. Такі рішення прийматимуться більшістю у 2/3 присутніх членів Правничої асамблеї за умови наявності кворуму.
Відтепер із суттєвих питань, що стосуються права, правосуддя або позиції (політики) Асоціації, Правнича асамблея може оголосити референдум серед членів АПУ. Голосування відбуватиметься у письмовій формі. Рішення вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує більшість членів АПУ, які взяли участь у голосуванні (але не менше 1/5 від загальної кількості членів АПУ на дату проведення референдуму).
У попередній редакції Статуту існувала норма, за якою починаючи з 2011 року віце-президент мав автоматично зайняти посаду президента після завершення строку його повноважень. Члени Правничої асамблеї проголосували за відміну цього положення. Тому й надалі і президент, і віце-президент АПУ кожні два роки обиратимуться правниками на засіданнях Правничої асамблеї.
Після тривалих дискусій члени Правничої асамблеї врешті погодили внести поняття офіційної позиції Асоціації правників України до тексту основного документа організації. Тож офіційною позицією Асоціації вважається визначена Правлінням або Правничою асамблеєю позиція з важливих питань правничої професії або подій чи явищ в житті суспільства. При цьому президент має право висловлювати власну позицію, навіть якщо вона не буде підтримана на рівні Правління чи Правничої асамблеї АПУ.
Окрім Статуту Асоціації, певних коректив зазнало і Положення про Правління АПУ. Однією з найважливіших змін стало надання права членам Правління вирішувати робочі питання заочно, методом електронного голосування. Така норма була введена з огляду на наявність низки питань, які потребують негайного вирішення. Тоді як процедура підготовки та скликання засідання Правління займає досить тривалий час.
І, нарешті, до зазначених документів було внесено низку змін технічного та процедурного характеру, які відображають діючу практику, але не були формально закріплені на рівні відповідних документів.
Автор нової редакції Статуту Асоціації правників України, член Правління Микола Очкольда з радістю зустрів рішення членів Правничої асамблеї підтримати його ініціативу щодо удосконалення Статуту АПУ. «Необхідність таких змін назріла ще декілька років тому. Вони відображають наявний етап розвитку нашої організації, полегшують та оптимізують роботу керівних органів. Я дуже радий, що ми врешті спромоглися їх прийняти», — зазначив Микола Очкольда.
Нова редакція Статуту Асоціації правників України буде найближчим часом опублікована на сайті АПУ у розділі «Офіційні документи АПУ».