Відділення АПУ в Хмельницькій області провело круглий стіл за участі керівництва АПУ

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ — 2 грудня 2011 року. Відділення АПУ в Хмельницькій області провело комплексний захід за участі Президента АПУ, керуючого партнера ЮФ «Спенсер і Кауфманн» Валентина Загарія, члена Правління АПУ, партнера ЮК «Ващенко, Бугай та партнери» Дениса Бугая та члена Правління АПУ, партнера ЮФ «С.Т. Партнерс» Сергія Тюріна. Сергій Тюрін був особливо радий завітати до Хмельницького, оскільки сам є вихідцем з цього міста.

За традицією проведення подібних заходів, все розпочалося з робочого обіду за участі гостей, новообраного голови Відділення АПУ в Хмельницькій області, керуючого партнера ЮФ «Гавриленко та партнери» Романа Гавриленка та правників регіону.

Члени Відділення розповіли про плани роботи на наступний рік. Серед них — проведення на регулярній основі заходів окремо з кримінального, корпоративного, процесуального права тощо; збільшення кількості членів Відділення; проведення заходів у різних містах Хмельницької області. Члени Правління, у свою чергу, запропонували брати участь та ініціювати скайп-конференції, а також долучатися до перегляду відеотрансляцій заходів АПУ.

Ключовим заходом став круглий стіл за участі судді Апеляційного суду Хмельницької області Сергія Бережного, який розкрив тему «Практика розгляду судами справ за ст. 307 КК України» («Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів»). Він детально проаналізував судову практику із зазначеного питання як в Україні, так і в країнах Європи, провів різницю між агентом та агентом-провокатором та окреслив процедуру, яка дозволяє суду вважати, що протиправні дії не були спровоковані правоохоронними органами. Також у своїй доповіді Сергій Бережний прокоментував тезу з рішення Конституційного Суду України від 20 жовтня 2011 року про те, що «обвинувачення може ґрунтуватися лише на доказах, одержаних законним шляхом». Пан Бережний супроводжував доповідь наведенням великої кількості прикладів з практики.

З доповіддю також виступив Денис Бугай, який розповів про передумови проведення реформи гуманізації кримінального законодавства в Україні; досвід реформування кримінального судочинства за рахунок декриміналізації економічних злочинів (на прикладі Російської Федерації). Також пан Бугай окреслив основні напрями реформи в Україні, серед яких — декриміналізація економічних злочинів, гуманізація окремих складів злочинів у сфері господарської діяльності, зміни в порядку застосування взяття під варту, альтернативні запобіжні заходи (застава). Тема викликала активне обговорення серед учасників заходу. Особливу увагу правники приділили тому, як гуманізація може ефективно працювати в умовах недосконалої судової системи України. З презентацією доповіді Ви можете ознайомитись за посиланням.

Почесним гостем заходу стала Заслужений юрист України, голова КДК адвокатури Хмельницької області, засновниця Адвокатського бюро К. Маргулян, лауреат Почесної відзнаки АПУ «За честь та професійну гідність» Клара Маргулян. Вона подякувала Асоціації правників України за проведення подібних заходів та закликала правників Хмельниччини активно брати в них участь та розвивати Відділення АПУ в Хмельницькій області. Пані Маргулян також поділилася досвідом з власної адвокатської практики. Вона зазначила, що навіть у випадках, коли слідство вже закінчено, а підозрюваний серйозно хворий і може навіть не дожити до суду, судді, як правило, відмовляються звільняти його під заставу, переймаючись тим, що це буде трактовано, як результат отримання ними хабара. Вона також підкреслила, що систему потрібно реформувати комплексно.

На прохання аудиторії, Валентин Загарія представив офіційну позицію АПУ щодо реформування адвокатури та проаналізував перспективи прийняття нового Закону України «Про адвокатуру».

За традицією, захід завершився фуршетом, на якому присутні мали змогу познайомитися та поспілкуватися в неформальній атмосфері.

Асоціація правників України висловлює подяку партнеру заходу ЮФ «Гавриленко та партнери».

У вас є цікава ідея заходу?