Асоціація правників України направила звернення народним депутатам України з приводу Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу»

КИЇВ – 8 листопада 2011 року. Асоціація правників України направила звернення народним депутатам України з приводу Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».

Ще 23 червня 2005 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», яким запроваджено мораторій на банкрутство та примусове стягнення боргів з підприємств паливно-енергетичного комплексу, в тому числі визначених у рішеннях суду.

Асоціація правників України переконана, що встановлений Законом привілейований статус певних підприємств, у порівнянні з іншими боржниками, грубо порушує цілу низку засадничих правових принципів і гарантій правової держави, зокрема, принцип непорушності права власності, право на ефективний судовий захист цивільного права та інтересу та принцип юридичної рівності усіх учасників цивільних правовідносин.

Окрім того Закон суперечить нормам європейського права, міжнародним зобов’язанням та європейським прагненням України, становить суттєву перешкоду для розвитку національної економіки, негативно позначається на її інвестиційній привабливості.

У зв’язку з цим, Асоціація підготувала текст конституційного подання до Конституційного Суду України щодо конституційності окремих положень Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» в частині запровадження мораторію на банкрутство та примусове стягнення боргів з підприємств паливно-енергетичного комплексу.

Асоціація правників України звернулася до народних депутатів України з проханням використати повноваження, надані Конституцією України, а саме – ініціювати вищезазначене конституційне подання до КСУ. 

У вас є цікава ідея заходу?