Асоціація правників України направила звернення Президенту України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним Судом України»

КИЇВ — 2 листопада 2011 року. Асоціація правників України направила звернення на ім’я Президента України щодо прийняття Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним Судом України» (законопроект № 9151).

У своєму зверненні Асоціація правників України висловила занепокоєння фактом прийняття зазначеного Закону. Так, він передбачає внесення змін до частини третьої статті 3 Закону України «Про доступ до судових рішень». На відміну від чинної редакції вказаної норми, якою встановлено, що до Єдиного державного реєстру судових рішень включаються усі судові рішення судів загальної юрисдикції, новим Законом передбачено, що перелік судових рішень судів загальної юрисдикції, які підлягають включенню до Реєстру, затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.

Асоціація правників України переконана, що прийнятий Закон фактично зводить нанівець усю цінність Єдиного державного реєстру судових рішень, суперечить конституційним засадам здійснення правосуддя, визначеним Ст. 129 Конституції України, та відповідних статей процесуальних кодексів України, зокрема, принципам гласності і відкритості судового процесу та сприятиме зростанню корупції.

Таким чином складеться ситуація, за якої одні судові рішення вноситимуться до Реєстру, а інші — ні. При цьому не передбачено встановлення чітких принципів відбору відповідних рішень, йдеться у зверненні АПУ.

З огляду на це, Асоціація правників України звернулася до Президента України з проханням застосувати вето до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розгляду справ Верховним Судом України» та повернути його до Верховної Ради України зі своїми зауваженнями на повторний розгляд.

У вас є цікава ідея заходу?