Асоціація правників України направила звернення щодо захисту професійних прав адвоката Дмитра Карпенка

КИЇВ — 29 серпня 2011 року. Асоціація правників України направила звернення Генеральному прокурору України Пшонці В.П. та міністру внутрішніх справ Могильову А.В. щодо протиправних дій працівників оперативного підрозділу «Сокіл» УБОЗ УМВС України в Черкаській області.

Адвокат Дмитро Карпенко звернувся до Асоціації правників України з проханням посприяти в забезпеченні захисту його професійних прав.

У його листі йдеться про те, що 17 серпня 2011 року під час виконання своїх професійних обов’язків захисту законних прав свого клієнта Кучеренка В.Д. на території Соснівського районного суду м. Черкаси мав місце факт жорстокого побиття адвоката співробітниками оперативного підрозділу «Сокіл».

У зверненні адвоката Дмитра Карпенка вказано, що ввечері 17 серпня після закінчення робочого дня в суд був доставлений його підзахисний Кучеренко В.Д., у якого 17 серпня закінчився термін запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. До суду він був доставлений для розгляду питання про продовження терміну запобіжного заходу, однак чергового судді вже не виявилося на місці. Коли замість того, щоб звільнити підслідного, працівники міліції знову посадили його в автомобіль, щоб відвезти в невідомому напрямку, адвокат звернувся до правоохоронців з питаннями, куди везуть його підзахисного і на якій підставі утримують під вартою.

Як зазначено у листі адвоката Дмитра Карпенка, бійці підрозділу «Сокіл», не маючи на те законних підстав, силою, із застосуванням фізичного насильства, затягли його через ворота на територію двору суду та почали наносити тілесні ушкодження на очах у свідків. Зі слів адвоката, в автомобілі після тривалих тортур у вигляді погроз, мордування, катування, численних ударів в різні частини тіла, переважно по спині та тулубу, з нього зняли наручники, після чого адвокат негайно викликав швидку допомогу, оскільки не міг вільно рухатись та в подальшому був доставлений до 3-ої міської лікарні станції швидкої медичної допомоги. Зараз він проходить лікування в стаціонарі Черкаської обласної лікарні та лікується від нанесених йому тілесних ушкоджень.

З огляду на зазначене вище, Правління Асоціації правників України вбачає в діях працівників міліції ознаки одразу декількох складів злочинів, а саме: ст. 365, ч. 2 ст. 398 «Погроза або насильство щодо захисника чи представника особи», ч. 2 ст. 126 «Побої і мордування», ч. 2 ст. 127 «Катування» Кримінального кодексу України.

Асоціація правників України висловила своє обурення цим фактом жорстокого поводження з адвокатом та у своєму зверненні вимагає провести повну, всебічну, об’єктивну перевірку фактів, викладених в листі адвоката Дмитра Карпенка, і вжити необхідних заходів щодо притягнення винних осіб до передбаченої законом відповідальності.

З повним текстом звернень Ви зможете ознайомитись за посиланням.

 

У вас є цікава ідея заходу?