Відкритий лист Відділення АПУ в м. Києві до ВККА щодо Порядку підвищення кваліфікації адвокатами

КИЇВ – 8 червня 2011 року.  Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури від 3 вересня 2010 року № V/21-421 був затверджений Порядок підвищення кваліфікації адвокатами України. Він встановлює обов’язок адвокатів підвищувати свою кваліфікацію і збирати залікові бали (не менше 12 за рік) за відвідування конференцій, семінарів, підготовку монографій, проходження навчання тощо. Окрім того, адвокати також мають пройти обов’язкове підсумкове тестування «з метою оцінки результатів засвоєння професійних програм підвищення кваліфікації». Адвокати, які успішно пройдуть тестування, отримають свідоцтво про підвищення кваліфікації. А до правників, які проігнорують зазначені вимоги, можуть бути застосовані заходи дисциплінарної відповідальності.

3 червня 2011 року Відділення Асоціації правників України (АПУ) в м. Києві надіслало відкритий лист до Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті міністрів України для уточнення деяких спірних питань Положення та остаточного з’ясування позиції ВККА задля уникнення будь-яких порушень у майбутньому.

На думку авторів листа, Порядок передбачає акредитацію ВККА професійних програм підвищення кваліфікації адвокатів у вищих навчальних закладах. В той же час, не потребує жодної акредитації участь у конференціях, семінарах, круглих столах, майстер-класах, тренінгах тощо, які організуються та проводяться за участі Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, вищими навчальними закладами, регіональними, загальнодержавними та міжнародними спілками та асоціаціями адвокатів та громадськими організаціями юристів, в Україні та за кордоном. Відділення АПУ в м. Києві висловило сподівання, що Вища кваліфікаційна комісія адвокатури поділяє позицію, викладену вище, оскільки саме таке розуміння норм Порядку відповідає тексту документа та інтересам українських адвокатів та звернулося до ВККА з проханням уважно переглянути свою позицію щодо підстав зарахування кваліфікаційних балів за участь в різних заходах і не обмежувати можливості адвокатів у вільному виборі форм і можливостей підвищення їх кваліфікації.

З повним текстом листа ви можете ознайомитись за посиланням.

У вас є цікава ідея заходу?