Асоціація правників України провела І Західноукраїнський юридичний форум

ЛЬВІВ — 20 травня 2011 року. Асоціація правників України (АПУ) провела І Західноукраїнський юридичний форум — захід, який став першою спробою Асоціації дослідити регіональні юридичні ринки та залучити місцевих юристів до обговорення актуальних питань професії.

На відкритті Форуму виступив голова Відділення АПУ у Львівській області Маркіян Мальський (ЮК Arzinger). Він констатував той факт, що юристам західного регіону бракує згуртованості та активності у захисті своїх прав та інтересів. Саме тому Асоціація докладатиме всіх зусиль для об’єднання правників та підтримки їх ідей та ініціатив. Окрім того, Маркіян Мальський звернувся до учасників Форуму, серед яких переважна більшість представляє західний регіон, брати участь у заходах Відділення та планувати участь у Форумі наступного року.

І Західноукраїнський юридичний форум зібрав близько сотні учасників з різних регіонів країни. Окрім столичних юристів та правників Львівщини, у Форумі взяли участь представники Харкова, Одеси, Тернополя, Хмельниччини, Донецька, Кіровограда, Закарпаття, Івано-Франківська, а також Автономної Республіки Крим.

Під час першої сесії Форуму фахівці аналізували тенденції загальноукраїнського ринку юридичних послуг та ситуацію в регіонах. Член Правління АПУ Валентин Загарія (ЮФ «Спенсер і Кауфманн») представив тенденції загальноукраїнського ринку у доповіді «Що рік прийдешній нам готує», а Маркіян Мальський систематизував особливості розвитку регіональних юридичних ринків, зокрема, на прикладі Львова. 

Тенденції розвитку регіональних ринків були представлені також і на прикладі Харкова, Закарпаття та Одеси. Своїми думками ділилися і учасники з інших регіонів під час дискусійної панелі.

Друга сесія Форуму була присвячена окремим аспектам управління юридичним бізнесом з урахуванням специфіки структури та роботи регіональних юридичних фірм. Світлана Новікова (Legal Marketing Solutions) розпочала роботу сесії доповіддю про основні помилки, яких допускаються керівники юридичних фірм у сфері маркетингу. Вона навела аргументи на користь того, що без ефективної стратегії маркетингу бізнес не зможе розвиватися повноцінно та успішно. Секретами успішного управління юридичною фірмою ділився Олег Бекетов (ЮФ Astapov Lawyers), а про нові електронні системи оптимізації роботи юриста розповідав Денис Бугай («Ващенко, Бугай та Партнери»). Ефективні поради щодо формування нових практик дав Володимир Зубар (ЮФ «Юрлайн»).

По обіді від питань управління перейшли до обговорення актуальних питань права та практики. Особливістю цієї сесії стала участь у якості доповідачів двох суддів. Суддя Львівського окружного адміністративного суду Володимир Кравчук ділився досвідом щодо правових наслідків фіктивної господарської діяльності, а суддя Вищого Господарського Суду Олексій Муравйов розповідав про те, як і коли можна отримати відшкодування судових витрат на правову допомогу. Один з провідних експертів країни у галузі корпоративного права Олена Кібенко (ЮФ «Кібенко, Оніка і партнери») відобразила проблемні питання проведення загальних зборів акціонерних товариств. Рупор адвокатури Ігор Головань ділився роздумами про перспективи реформування професії в Україні, а фахівець з німецького законодавства Олексій Олещук (Latham&Watkins) дивував присутніх можливостями, якими користуються платники податків у цій країні для захисту своїх прав та інтересів. 

Аналіз новел Податкового кодексу України запропонували доповідачі четвертої сесії Форуму. Перевірки, штрафні санкції, оподаткування операцій з цінними паперами, операції з нерезидентами — ці питання були детально проаналізовані під час заключної сесії Форуму. Єдиний представник когорти юрисконсультів серед доповідачів, Андрій Журжій (Fozzy Group), розповів про цікаві випадки з практики оподаткування операцій з цінними паперами. Юрист-податківець Лариса Антощук (АО «ЮФ «Василь Кісіль і Партнери») звернула увагу на основні новели Податкового кодексу України. Порадами щодо того, як грамотно та ефективно оскаржувати перевірки податкових органів ділився Микола Очкольда (ЮК Legitimus). Завершив роботу Форуму Антон Подільчак (Advice Group) розмежуванням міфів та реальності застосування штрафних санкцій згідно нових податкових правил.

Після закриття офіційної частини Форуму всі учасники вирушили продовжити спілкування на вечірньому фуршеті на літній терасі у «Замку Лева».

Асоціація правників України висловлює щиру вдячність ексклюзивному партнеру Форуму ЮК Arzinger, партнеру сесії ЮК Legitimus, а також медіа- та інформаційним партнерам І Західноукраїнського юридичного форуму АПУ.

 

Долучайтесь до АПУ

Будьте в курсі актуальних новин від Асоціації правників України. Отримайте доступ до корисної інформації та освітніх можливостей. Ми будемо раді проконсультувати вас і надати всю необхідну підтримку.