Комітет з виконавчого провадження, банкрутства та арбітражного керування АПУ провів круглий стіл спільно з Комітетом з питань європейської інтеграції ВРУ

К

КИЇВ — 09 листопада 2010 року. Комітет з виконавчого провадження, банкрутства та арбітражного керування Асоціації правників України (АПУ) провів круглий стіл спільно з Комітетом з питань європейської інтеграції Верховної Ради України та за підтримки громадської організації «Український інститут банкрутства».

Темою обговорення стала правова уніфікація законодавства про банкрутство в європейському та глобальному контексті.

Зі вступним словом на відкритті круглого столу виступив голова Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України Борис Тарасюк. Пан Тарасюк, маючи багаторічний досвід юриста-міжнародника, зазначив, що законодавство про банкрутство прямо не регулюється законодавством Європейського Союзу, а регулюється законодавством окремих держав Співтовариства, проте уніфікація процедур банкрутства в Україні до європейських стандартів є неабияким кроком назустріч адаптації українського законодавства до європейського в цілому.

Привітавши присутніх у стінах Верховної Ради України та побажавши плідної роботи, голова Комітету передав слово керівникові секретаріату Комітету з питань європейської інтеграції Генадію Друзенко. В короткій доповіді пан Друзенко розповів про перспективи співпраці з Європейським Союзом, наголошуючи на важливості співпраці уряду з провідними експертами на шляху до входження в європейську спільноту та уніфікації законодавства.

У першій частині круглого столу з ґрунтовною доповіддю виступив доктор юридичних наук, суддя Конституційного Суду України у відставці В’ячеслав Джунь. Доповідь пана Джуня торкнулась питань вибору оптимальної для України концепції реформування чинного законодавства про банкрутство. Детально проаналізувавши можливі шляхи вдосконалення конкурсного законодавства в Україні, доповідач зазначив, що реформування законодавства про банкрутство становить належний нормативний фундамент для усіх складових економічної реформи.

З цікавою доповіддю виступила гість з Російської Федерації Олена Зайцева — представник Вищого арбітражного суду Російської Федерації. Пані Зайцева розповіла про особливості роботи судової системи, зокрема у галузі банкрутства.

Не менш цікавою виявилася доповідь доктора юридичних наук, представника Українського інституту банкрутства Олександра Бірюкова. Доповідач розповів про особливості вдосконалення конкурсного законодавства в контексті розробки і впровадження Женевської конвенції про цінні папери.

Пошукач Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва Національної Академії наук України Ілля Новосельцев розповів про сучасний стан та перспективи для України в аспекті уніфікації законодавства про банкрутство у Європейському Союзі.

Активно до участі у заході долучились представники Центру комерційного права, зокрема директор Валентина Данішевська, представники суддівського корпусу та приватні юристи.

Ініціатором та модератором заходу виступив голова Комітету з виконавчого провадження, банкрутства та арбітражного керування АПУ Віталій Титич, керуючий партнер АО «Віталій Титич і Партнери».

Нагадаємо, що круглий стіл розпочав низку заходів, ініційованих АПУ та спрямованих на реформування законодавства про банкрутство в Україні.

 

У вас є цікава ідея заходу?