Голова Комітету з питань ЗМІ дала інтерв’ю «Телекритиці» з приводу проекту нового Податкового кодексу України
КИЇВ — 28 жовтня 2010 року. Голова Комітету з питань ЗМІ Асоціації правників України Ірина Стройко дала інтерв’ю інтернет-виданню «Телекритика» з приводу проекту нового Податкового кодексу України.
«Проект Податкового кодексу, який (а точніше які, бо проектів було кілька) обговорювала громадськість протягом літа й осені, викликав у представників медіа чимало зауважень. Більшість побажань законотворці взяли до уваги. Але в останньому варіанті документа (зареєстрованому у Верховній Раді 21 вересня під номером 7101-1 та прийнятому в першому читанні 7 жовтня) запропоновано норми, які фактично призведуть до подвійного оподаткування роялті та посилять податкове навантаження на фрилансерів», — зазначила Ірина Стройко.
«Якщо брати до уваги сферу медіа, то на сьогодні одним із найболючіших питань, які зачіпає проект Податкового кодексу, є оподаткування роялті, нарахованих на користь нерезидентів. Якщо слідувати підходу, запропонованому проектом Податкового кодексу, телекомпанії, редакції друкованих засобів масової інформації, кінопрокатники та інші платники податків повинні сплачувати роялті, нараховані нерезидентам, за рахунок власного прибутку (ці виплати неможливо віднести до складу валових витрат). Така ініціатива фактично закріплює принцип подвійного оподаткування одного й того самого виду доходу — стягненню підлягає не тільки податок на репатріацію, але й податок на прибуток.
Безумовними позитивними рисами проекту Податкового кодексу, проголосованого у першому читанні 7 жовтня, які засвідчили врахування думки громадськості й індустрії, є скасування податку з реклами (який визнано неефективним та який відсутній у більшості країн світу, включаючи наших найближчих сусідів) та закріплення певних податкових пільг для суб’єктів кінематографії України, котрі виробляють, демонструють та розповсюджують національні фільми. Сподіваюся, що такі важливі для ефективного розвитку галузі зміни народні депутати підтримають також у другому читанні», — йдеться в інтерв’ю голови Комітету.
Повний текст інтерв’ю доступний на сайті «Телекритики».
Ще раніше, 11 жовтня 2010 року, Комітет з питань ЗМІ разом з представниками телевізійної та музичної індустрії, кінодистриб’юторів, кіновиробників та професійних об’єднань направили керівництву країни та суб’єктам законодавчої ініціативи спільне звернення про внесення змін до проекту Податкового кодексу України стосовно віднесення роялті, сплачених на користь нерезидентів, до складу валових витрат.