У Житомирі відбувся круглий стіл на тему: «Відносини між державними органами та громадянським суспільством. Проблеми та спільні питання»
ЖИТОМИР - 19 серпня 2010 року. Відділення АПУ у Житомирській області за участі ГО «ЕЛІТА ДЕРЖАВИ» відбувся круглий стіл на тему: «Відносини між державними органами та громадянським суспільством. Проблеми та спільні питання».
Модератором заходу був голова Відділення АПУ, координатор напряму з питань регіональної політики ГО «ЕЛІТА ДЕРЖАВИ» Олег Лосіхін. У своєму виступі він зазначив, що відносини між державними органами та громадянським суспільством в умовах сучасних процесів, потребують якісних змін, зокрема, в питанні удосконалення законодавства. На даний момент, безумовно, співпраця є, але вона поодинока і базується виключно на особистому бажанні тієї чи іншої сторони. «Саме завдяки таким заходам як наш круглий стіл, - зазначив Олег Лосіхін, ми і будемо розвивати та удосконалювати такі відносини, оскільки без активної та дієвої співпраці неможлива ефективна робота влади та громадянського суспільства».
Серед присутніх виступив начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Житомирської обласної державної адміністрації Сюравчик Микола Кирилович, який зазначив, що на даний час проводиться обговорення проекту закону України «Про громадські організації». 5 листопада 2008 р. Кабінет Міністрів України затвердив ПОРЯДОК сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади. Тепер органи виконавчої влади зобов’язані сприяти інститутам громадянського суспільства проведенню громадської експертизи, розглядати висновки експертизи по спеціальній прозорій процедурі та оприлюднювати своє рішення. Микола Кирилович акцентував на тому, що громадські ради при органах виконавчої влади є ефективним механізмом впливу громадськості на вироблення політики певного державного органу, додатковим експертно-інформаційним ресурсом відповідного органу виконавчої влади. Завдяки цьому громадські ради можуть суттєво впливати на рівень довіри громадян до влади та упереджувати протистояння суспільства владі.
У своєму виступі начальник управління зі зв’язків з громадськістю Житомирської міської ради – Білобровець Ольга Матвіївна зазначила, що основними завданнями управління є: залучення широкої громадськості до процесів формування державної політики, прийняття міською радою суспільно значущих управлінських рішень, створення необхідних умов для реалізації конституційних прав громадян на інформацію. Присутні також мали змогу почути думку щодо ХАРТІЇ про співпрацю органів місцевого самоврядування м. Житомира з неурядовими громадськими організаціями.
Начальник відділу державної реєстрації нормативно-правових актів легалізації об’єднань громадян, правової освіти, роботи та систематизації законодавства Головного управління юстиції в Житомирській області - Шостак Світлана Вікторівна розповіла про соціально- політичні аспекти становлення громадянського суспільства в Україні. У своєму виступі зазначила, що громадянське суспільство не можна представити як щось таке, що існує та функціонує незалежно від держави та це суспільство вільних індивідів і рівних можливостей, що базується на рівноправних відносинах усіх з усіма, стабільність яких забезпечується державою за допомогою юридичних приписів.
У засіданні круглого столу брали участь студенти правознавчого відділення Кооперативного технікуму бізнесу і права – Пивовар Олексій, Сербін Віктор, Бобрович Тетяна, Довголюк Роман, які висловили свою думку щодо взаємодії між Верховною Радою України та громадськістю в Україні та щодо проблем взаємовідносин судових органів із суспільством.