Процесуальне законодавство: більше запитань, ніж відповідей

КИЇВ – 29 вересня 2009 року. Комітет процесуального права Асоціації правників України (АПУ) спільно з Асоціацією «Євроюріс Україна» провели круглий стіл на тему «Актуальні питання процесуального законодавства».

Модератором засідання виступив голова Комітету процесуального права АПУ, партнер ЮК «Правовий Альянс» Олексій Бежевець. Співдоповідачами засідання стали керуючий партнер АК «Правочин» Олександр Оніщенко та керуючий партнер ЮФ «Арієс» Олег Давиденко.

Одним з центральних питань обговорення стали постанови Пленуму ВСУ від 12 червня 2009 року №2 та №5 щодо провадження у справах до судового розгляду та застосування норм цивільного законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції, а також судова практика з цих питань. Так, Олексій Бежевець звернув увагу присутніх на нововведення, за яким на попередньому засіданні суду докази не досліджуються, а обставини не встановлюються, що зменшує кількість справ, неприйнятих через суб’єктивні та оціночні критерії.

Не менш цікавими виявилися колізійні питання господарського та адміністративного процесу, передусім, пошук шляхів їх вирішення, що виявилося непростим завданням навіть для професіоналів. 

Олександр Оніщенко звернув увагу присутніх на цілий ряд колізійних питань, практика з приводу яких суттєво відрізняється, зокрема щодо об’єднання та роз’єднання позовів, деяких питань забезпечення  позову та підсудності справ адміністративним та господарським судам.

Тонкощі прийняття та виконання рішень третейськими судами у світлі законодавчих нововведень стали предметом доповіді Олега Давиденка, який звернув увагу на певні складнощі, які виникають на практиці у зв’язку із можливістю оскарження третейського рішення у суді.

Учасники засідання обмінювалися міркуваннями з приводу процесуальних проблем, багато з яких, однак, і не мають вирішення, при тім, що думки самих юристів з одного і того ж питання часто відрізняються.

У вас є цікава ідея заходу?