Відновне правосуддя. Складнощі у слуханні та почутті травмованих свідків / жертв / осіб, які вижили
Інформація про подію
Міжнародний центр вивчення, запобігання та лікування мультигенераційних наслідків травми (ICMGLT) та Проєкт «Соняшники» запрошують на вебінар на тему відновного правосуддя «Складнощі у слуханні та почутті травмованих свідків / жертв / осіб, які вижили».
Коли: понеділок, 12 лютого, 20:00 за Києвом.
Де: онлайн (Zoom).
Посилання для реєстрації: https://bit.ly/3UOQSS7.
Мови заходу: англійська та українська, з перекладом.
Це третій вебінар у серії, після першого, який був концептуальним введенням до відновного правосуддя, і другого — на тему ключових груп жертв травми.
Цього разу темою вебінару будуть елементи всеосяжного післятравматичного мовчання, шкідливого як для постраждалих осіб, так і для суспільства. Поки суспільство має моральний обов'язок ділитися своїм болем, слідчі та фахівці всіх пов'язаних дисциплін мають додатково професійну, випливаючу з юридичних зобов'язань вимогу вислуховування історій про травматичні події. Невислухання постраждалих осіб у зв'язку з війною в Україні означає неприйняття зусиль зрозуміти їх і надавати їм допомогу, що саме по собі може завдавати їм ще одного болю («другої образи»), спричиняючи «травму після травми», що в результаті утримує та закріплює мовчання.
Під час вебінару будуть представлені й обговорені найновіші та найважливіші спостереження щодо того, як слухання свідків та постраждалих у зв'язку з війною в Україні піддається невдачі і які має це наслідки для відновного правосуддя.
Лекцію проведе доктор Яель Даніелі, клінічний психолог, травматолог, віктимолог та психоісторик. Доктор Даніелі є засновницею та виконавчим директором Міжнародного центру досліджень, профілактики та лікування мультигенераційної спадщини травми, директором Проєкту для осіб, що вижили після Голокосту, та їхніх дітей, а також колишнім головою Міжнародного товариства досліджень стресу та травматичних ситуацій.
Дискусійним партнером буде доктор Юрій Бєлоусов, керівник Департаменту з питань воєнних злочинів в Офісі Генерального прокурора (ОГП); колишній начальник відділу по боротьбі з порушеннями прав людини в правоохоронній та пенітенціарній сферах та спеціалізованого підрозділу ОГП по боротьбі з катуваннями.
Модератором дискусії буде доктор Вероніка Плотнікова, керівник Центру координації підтримки жертв та свідків ОГП; співавтор практичного коментаря до Кодексу етики прокурорів, тренерка у Центрі навчання прокурорів України та національний експерт проєктів Ради Європи.
Організатори закликають учасників переглянути попередні вебінари з цієї серії перед участю у зустрічі:
Частина I: https://www.projectsunflowers.org/massive-trauma-and-the-healing-role-of-reparative-justice/