Публічна дискусія «Партнерство для змін: перенесення тягаря доказування у справах про сексуальне насильство»
Інформація про подію
Асоціація правників України запрошує вас відвідати публічну дискусію «Партнерство для змін: перенесення тягаря доказування у справах про сексуальне насильство», що відбудеться 20 червня з 13:00 (реєстрація оффлайн учасників розпочинається з 12:30) до 15:00 в м. Києві (вул. Хрещатик, 6). Також доступна опція перегляду заходу онлайн.
Організатор заходу — Офіс Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Подія проводиться у партнерстві з Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики, громадською організацією «UA Experts», Асоціацією правників України та Соціально-правовим проєктом Response&Prevention, за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення.
З 2018 року під впливом імплементації норм Стамбульської конвенції держава Україна значно реформувала кримінальне та процесуальне законодавство для посилення кримінальної відповідальності за вчинення сексуального насильства. Однак на практиці все ще залишається проблемним процес доведення вини правопорушників за вчинення сексуального насильства, а на потерпілих осіб невиправдано покладається тягар доведення вчинення злочину.
У зв'язку з цим, обґрунтовується важливість зміни практики притягнення винних до відповідальності за вчинення сексуального насильства. Україна спільно з партнерами готова зміцнювати правовий захист потерпілих осіб та посилювати існуючі механізми відшкодування їм шкоди від вчиненого сексуального насильства аби допомогти кожній людині, яка зазнала сексуального насильства, покарати кривдників і не допустити повторення подібних злочинів у майбутньому.
Під час публічної дискусії будуть проаналізовані досвід реагування державних і громадських інституцій на випадки сексуального насильства, ефективність та адресність допомоги, яку надають міжнародні партнери, а також обговорять практичні кроки з комплексної підтримки постраждалих і вироблення дієвих інструментів відшкодування шкоди потерпілим.
Серед питань до обговорення:
- чому замовчуються випадки сексуального насильства?
- як перенести тягар доказування у справах про сексуальне насильство?
- як забезпечити справедливе покарання для правопорушників, а потерпілим особам - повне та своєчасне відшкодування шкоди?
- вплив війни на випадки вчинення сексуального насильства та відкриту комунікацію з суспільством про це.
Вітальне слово:
Ольга Стефанішина, Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції (відеозвернення)
Катерина Левченко, Урядова Уповноважена з питань ґендерної політики (відеозвернення)
Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (онлайн)
Сергій Ніжинський, Голова громадської організації «UA Experts» (оффлайн)
Модераторка заходу: Анастасія Діденко, старша юристка LCF Law Group, членкиня Асоціації правників України, членкиня Асоціації жінок-юристок «ЮРФЕМ»
До дискусії долучаться:
Ольга Алтуніна, Представниця Уповноваженого з прав громадян постраждалих внаслідок збройної агресії проти України (оффлайн)
Надія Стефанів, суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суд (оффлайн)
Віра Левко, суддя Дніпровського районного суду м. Києва (оффлайн)
Віктор Мисяк, прокурор першого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані із сексуальним насильством Департаменту протидії злочинам, вчинених в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора
Ірина Шурхно, начальниця відділу організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях, пов’язаних з домашнім насильством, Департаменту захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Офісу Генерального прокурора (оффлайн)
Ольга Перунова, заступниця начальника Управління моніторингу дотримання прав людини - начальник відділу з питань дотримання гендерної рівності Міністерства внутрішніх справ (оффлайн)
Олександр Баранов, Директор Координаційного центру надання правової допомоги (оффлайн)
Евеліна Чорнобай, юристка громадської організації «Ла Страда - Україна» (оффлайн)
Олена Сотник, радниця Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, правозахисниця, адвокатка (онлайн)
Христина Кіт, голова Асоціації жінок-юристок України «ЮРФЕМ» (онлайн)
Для участі у заході РЕЄСТРАЦІЯ ОБОВ’ЯЗКОВА.
Кількість учасників оффлайн обмежена. Якщо ви обрали формат участі оффлайн – очікуйте окремий лист підтвердження Вашої участі. Якщо обраний Вами формат онлайн – ми надішлемо деталі для перегляду трансляції.
За додатковою інформацією щодо заходу, звертайтесь за тел.: +38 (096) 742-71-07 (WhatsApp, Telegram) або пишіть на адресу: kpyshchyk@uba.ua. Контактна особа – Катерина Пищик.
Контакт для ЗМІ: Дмитро Андреєв, 050 310 91 35, andreev.dima.v@gmail.com
Акредитація ЗМІ за посиланням.