Презентація посібника «Забезпечення справедливого судочинства у справах про воєнні злочини в Україні»

Інформація про подію

Коли
11.06.2025
16:00 – 18:00
Де відбудеться
м. Київ

11 червня 2025 року Інститут T.M.C. Asser у співпраці з Координаційним центром з надання правничої допомоги та Асоціацією правників України проведе публічну панельну дискусію, присвячену питанням забезпечення справедливості судових процесів у справах про воєнні злочини в Україні. Захід також ознаменує офіційний запуск Посібника для юридичних фахівців, підготовленого Інститутом ім. Т.М.С. Asser.

Справи, пов’язані з воєнними злочинами, і надалі розглядаються в українських судах, тому юристи мають забезпечувати їх проведення відповідно до національного та міжнародного права. До цих процесів прикута увага як українського суспільства, так і міжнародних спостерігачів — зокрема Європейського суду з прав людини, ЄС та правозахисних організацій. Відмова у справедливому судовому розгляді є порушенням міжнародного кримінального права, тому важливо показати, що Україна здатна забезпечити правосуддя на національному рівні. Це також посилює довіру до нашої судової системи та сприяє співпраці з міжнародними механізмами відповідальності.

Справедливість судових процесів можна посилити, якщо на практиці усувати відмінності між українським законодавством і міжнародними стандартами. Навіть за умов обмеженого або нечіткого національного регулювання, юристи можуть орієнтуватися на міжнародне право та судову практику, щоб діяти в інтересах справедливого розгляду справ. Це вимагає узгоджених дій усіх учасників процесу — слідчих, прокурорів, адвокатів і суддів. Посібник, який буде презентовано під час заходу, створено саме для того, щоб підтримати правників у цій роботі та допомогти їм застосовувати міжнародні підходи в українських судах.У межах заходу буде презентовано Посібник, після чого учасники обговорять ключові виклики, пов’язані із забезпеченням справедливості у справах про воєнні злочини в Україні. Серед тем — дотримання принципу законності під час застосування матеріального права, ефективний захист прав, неупередженість суду, належне обґрунтування рішень, а також питання досудового тримання під вартою, тривалості проваджень і заочного судочинства.

Модератор – DI. Габріеле Шлевікат, дослідниця та керівниця проекту «Відновлення справедливості та гідності в Україні» в Інституті Ассера, також виступлять ключові доповідачі, серед яких Олександр Баранов, директор CLAP, [NAME], [.] з Асоціації адвокатів України, Олександра Яновська, суддя Касаційного кримінального суду Верховного Суду України, Андрій Яковлій, український адвокат захисту та керуючий партнер юридичної фірми Umbrella, та [NAME], представник Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (EUAM).

Модераторкою дискусії виступить Габріеле Шлевікат, дослідниця та керівниця проєкту «Відновлення справедливості та гідності в Україні» Інституту T.M.C. Asser.

Серед запрошених спікерів:

  • Олександр Баранов, директор Координаційного центру з надання правничої допомоги;

  • Микола Стеценко, президент Асоціації правників України;

  • Суддя Касаційного кримінального суду Верховного Суду;

  • Андрій Яковлєв, адвокат та керуючий партнер ЮФ Umbrella;

  • Представник Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (EUAM).

Після дискусії учасники матимуть можливість доєднатися до неформального спілкування та фуршету.

Захід проходитиме виключно в очному форматі.

Мова заходу: англійська | українська (передбачений синхронний переклад)

Участь безкоштовна, попередня реєстрація обов’язкова: https://www.asser.academy/register/Handbook11Jun2025

Презентація посібника «Забезпечення справедливого судочинства у справах про воєнні злочини в Україні»

Коли
11.06.2025
16:00 – 18:00
Де відбудеться
м. Київ
Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК