Обговорення пропозицій змін до Класифікатора професій у частині правничої професії

Інформація про подію

Коли
05.12.2023
10:00 – 11:00
Де відбудеться
Онлайн
Телефон координатора
+38 (096) 74-27-107
Координатор
photo
Контактна особа
Катерина Пищик
Телефон
+38 (096) 74-27-107

У правничому професійному та експертному середовищі протягом останніх років активно обговорюється необхідність підготовки нового національного класифікатора України «Класифікатора професій» (далі – Класифікатор професій )у частині правничої професії. Це пов’язано з тим, що методологічні засади і критерії, які на сьогодні визначають, які види професійної діяльності відносяться до правничої професії, у чинному Класифікаторі професій не відповідають розумінню ролі й тим професійним функціям, що покладаються на правника у демократичному суспільстві.

У 2022 році Асоціація правників України (далі – АПУ) за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх» провела низку обговорень Класифікатора професій у частині правничої професії. У процесі цих обговорень була висловлена думка про необхідність внесення змін до Класифікатора професій у частині правничої професії з урахуванням методологічних засад щодо характеру професійної діяльності та кваліфікації, а також структурної побудови відповідних професійних груп і підгруп.

На сьогодні для України важливо, щоб Класифікатор професій був систематизованим переліком професій, створеним відповідно до міжнародних стандартів для забезпечення обліку та порівняння професій як на національному рівні, так і на світовому ринку праці.

Асоціацією правників України в рамках впровадження Проєкту «Підтримка реформи класифікатора професій, розробка стандартів юридичної професії в Україні» підготовлено пропозиції змін до Класифікатору професій у частині правничої професії.

Матеріали для ознайомлення доступні за лінком

Запрошуємо до обговорення запропонованих змін, що заплановані на наступні дати: 

  • 5 грудня, 10:00 – 11:00 (Судді, органи суддівського самоврядування, апарати судів)
  • 8 грудня, 15:00 – 16:00 (Органи прокуратури та органи прокурорського самоврядування)
  • 15 грудня, 10:00 – 11:00 (Інхаус юристи, Департаменти (служби) кадрового забезпечення підприємств, установ, організації)
  • 19 грудня, 16:00 – 17:00 (Держспоживстандарт; Державне агентство кваліфікацій; Міністерство економіки України; Міністерство юстиції України; Центральні та регіональні органи влади; Члени Асоціації правників України та інші зацікавлені особи)

Зверніть увагу, під час зустрічей акцент буде спрямований на зазначену цільову аудиторію. Однак, якщо ви не маєте змоги долучитись саме в цю дату, будь ласка, оберіть зручну для вас із списку. Ми прагнемо врахування всі обґрунтовані зауваження і сформувати узгоджені пропозиції до Класифікатора професій.

Після доопрацювання узгоджений проєкт змін до Класифікатора професій у частині правничої професії буде переданий Міжвідомчій робочій групі з питань реформування національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатора професій» для врахування у процесі розробки концепції реформування Класифікатора професій та змістовного його наповнення у частині правничої професії відповідно до Міжнародного класифікатора професій. 

Формат: онлайн (платформа Zoom)

Мова: українська

Умови участі: безоплатно

Організатори: Асоціація правників України та Програма USAID «Справедливість для всіх»

Програма обговорень

Частина 1. Презентація

Андрій Бойко, головний експерт Проєкту «Підтримка реформи класифікатора професій, розробка стандартів юридичної професії в Україні», професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», Голова підкомісії зі спеціальності «Право» Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.

10 хв Проблеми чинного Класифікатора професій та обґрунтування необхідності внесення змін у частині правничої професії

10 хв – Загальний опис та обгрунтування запропонованих змін до Класифікатора професій

20 хв –  Огляд Пропозиції до Класифікатора професій у частині правничої професії на основі порівняльних таблиць з Міжнародним класифікатором професій і чинним Класифікатором професій.

Частина 2. Обговорення

10 хв Запитання від учасників

20 хв Напрацювання коментарів і рекомендацій правничої спільноти стосовно запропонованих пропозицій змін у Національний класифікатор України «Класифікатор професій» у частині правничої професії

*програма є попередньою і може бути змінена організаторами

За додатковою інформацією про захід звертайтеся до Катерини Пищик за телефонами: +38 (096) 742-71-07 (WhatsApp, Telegram) або kpyshchyk@uba.ua.

______________

Цей захід здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».

Обговорення пропозицій змін до Класифікатора професій у частині правничої професії

Коли
05.12.2023
10:00 – 11:00
Де відбудеться
Онлайн
Телефон координатора
+38 (096) 74-27-107