Кібератаки на медичну інфраструктуру: юридичний аспект. Засідання Комітету
Інформація про подію
В квітні-травні 2020, під час першої хвилі пандемії медичні заклади в Чехії, Франції, Іспанії, Таїланді та США, фармацевтичні компанії, міжнародні організації на кшталт Всесвітньої організації охорони здоров'я та інші об’єкти медичної інфраструктури по всьому світу стали жертвами кібератак.
На це одразу відреагували науковці, фахівці з міжнародного права, які опублікували The Oxford Statement on the International Law Protections Against Cyber Operations Targeting the Health Care Sector, в якому засудили такі дії і роз’яснили чому вони є грубим порушенням міжнародного права. До цієї заяви станом на сьогодні приєдналось 136 осіб, окрему заяву зробив Міжнародний Комітет Червоного Хреста.
Сьогодні, під час другої хвилі пандемії, ситуація з кібербезпекою погіршується. Check Point повідомляє про те, що кількість ransomware-атак на медичну інфраструктуру значно зросла в третьому кварталі 2020 та ще додатково збільшилась на 45% з листопада 2020.
Багато зусиль приділяється для протидії цим атакам на рівні IT безпеки. В той же час вкрай важливо розуміти, як міжнародне право регулює цю сферу для формування політик реагування та координації міжнародної протидії.
Комітет міжнародного права Асоціації правників України запрошує приєднатись до дискусії.
Модератор:
Микола Юрлов, член Ради Комітету АПУ з міжнародного права, Project Management Consultant, Ukraine Reforms Architecture Project, European Bank for Reconstruction and Development
Спікери:
Андрій Козік, регіональний юридичний координатор ICRC у Східній Європі та Центральній Азії. PhD, доцент.
Ірина Карлссон, юрист, засновниця Law & Confidence Sweden AB, Стокгольм.
1. Інформаційна безпека для захисту суспільства та його процвітання.
- Виклики законодавців: Direktive (EU) 2016/1148 від липня 2016 року, Загальний регламент про захист даних, GDPR 2016/679, відповідні зміни до шведського законодавства
2. Обробка спеціальних категорій персональних даних, стаття 9 GDPR.
- Обробка необхідна з міркувань суспільного інтересу в галузі охорони здоров’я, ст. 9.1 i)
3. Додатки, що підтримують боротьбу з пандемією COVID 19 стосовно захисту даних.
- Внесок додатків у боротьбу з COVID 19
- Національні органи охорони здоров’я як контролер даних
- Забезпечення безпеки даних
4. Питання.
Мова заходу: англійська
Формат: онлайн
Увага! Для участі у заході попередня реєстрація обов'язкова.
Інструкція для підключення буде надіслана кожному після реєстрації.
Організатори зберігають за собою право припинити реєстрацію у разі набрання максимально можливої кількості учасників.
З усіх питань щодо заходу та можливості партнерства звертайтеся, будь ласка, до Секретаріату Асоціації правників України за тел.: (044) 492-88-48 або пишіть на адресу: komitet@uba.ua. Контактна особа – Вікторія Мотя.