Інна Ліньова взяла участь у конференції ОБСЄ щодо ролі громадянського суспільства в захисті міжнародного права прав людини
Інна Ліньова, радниця Асоціації правників України з міжнародної діяльності, 22 та 23 квітня 2024 року взяла участь у Додатковій конференції ОБСЄ з питань людського виміру, присвяченій ролі громадянського суспільства в просуванні та захисті міжнародного права прав людини й міжнародного гуманітарного права. Учасниками дводенної зустрічі в Відні (Австрія) стали національні делегації країн — членів ОБСЄ, а також представники громадських організацій, правозахисники, активісти з України, США, Угорщини, Туреччини, Киргизстану та інших країн.
У фокусі уваги на конференції були роль громадянського суспільства в моніторингу та забезпеченні відповідальності за порушення міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини під час конфлікту, а також у захисті прав під час конфлікту й гуманітарної кризи. Серед іншого, учасники заходу обговорили виклики, з якими стикаються правозахисники та громадянське суспільство в регіоні ОБСЄ.
Інна Ліньова у своєму виступі поділилась інформацією про активності АПУ, спрямовані на протидію російській агресії, та закликала національні делегації країн — членів ОБСЄ підтримати створення повноцінного міжнародного Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України й підтримати національних стейкхолдерів в Україні у розгляді злочинів, пов’язаних із війною.
За словами пані Ліньової, українська делегація слушно зазначила, що ОБСЄ може робити більше для забезпечення відповідальності РФ за вчинені в Україні злочини, повернення дітей, незаконно вивезених до Росії, забезпечення прав військовополонених, забезпечення відшкодування Росією завданої Україні шкоди та інших аспектів відновлення верховенства права.
Радниця АПУ зауважила, що конференція стала прикладом використання країною-агресоркою всіх можливих платформ для просування своїх наративів: сама російська делегація відмовилась від участі в заході, але натомість аудиторія почула її думку від лояльних до РФ громадських організацій.
Водночас Інна Ліньова підсумувала, що професіоналізм організацій громадянського суспільства та їхнє вміння скоординовано реагувати на гуманітарні катастрофи, порушення прав людини, обмеження демократії й інші виклики дійсно вражають.