Інтерв’ю про правосуддя над Путіним на Туринському міжнародному книжковому ярмарку

20 травня в Італії відбувся Туринський міжнародний книжковий ярмарок – один із міжнародних книжкових заходів, де Україна взяла участь, аби підсилити український голос і розповісти якомога більшій кількості людей правду про війну в Україні, яку розв'язала Росія.

Окрім розвитку культурних інституцій та комунікації щодо допомоги постраждалим у війні, українські правники мали можливість поділитися з аудиторією італійського видання Il Dubbio інформацією про ситуацію в країні, перспективи створення спеціального трибуналу, а також про залученість юристів до документування злочинів і боротьбу на правовому фронті з Росією.

В спеціальному інтерв’ю про здійснення правосуддя над Путіним взяли участь Інна Ліньова, виконавча директорка Асоціації правників України, Валентин Гвоздій, заступник Голови Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України, Марко Педрацці, професор міжнародного права Університету Мілано Штатале та Паоло Каролі, науковий співробітник Університету.

Інна Ліньова звернула увагу, що Україна активно збирає доказову базу щодо воєнних злочинів країни-агресора, аби притягнути винних осіб до відповідальності. До документування залучені не лише представники правоохоронних органів, а й всі громадяни України, які зараз є свідками злочинів.

У співпраці з Міжнародною Асоціацією юристів (IBA), Асоціація правників України закликає населення фіксувати докази злочинів, використовуючи додаток eyeWitness to Atrocities, який в автоматичному режимі збирає метадані, що підтверджують автентичність інформації.

Спілкуючись про створення Спеціального трибуналу у справі про злочин агресії проти України, Інна звернула увагу: «Європейський суд справедливості, Європейський суд з прав людини та Міжнародний кримінальний трибунал вже розглядають справи щодо війни і ми сподіваємося на швидкі рішення. Однак жодна з цих судових установ не має юрисдикції щодо розгляду злочину агресії. Для забезпечення повноцінної відповідальності політичного та військового керівництва Росії необхідно створити спеціальний трибунал. Дуже важливо – Трибунал повинен мати юрисдикцію також щодо тих осіб та організацій, які фінансують війну».

Також виконавча директорка АПУ розповіла про ініціативи правничої спільноти та публічні звернення щодо економічних і торговельних обмежень для Росії та Білорусі, бойкотування російського бізнесу в світі, виключення юридичних фірм із авторитетних міжнародних рейтингів, тощо. Переглянути повний відеозапис інтерв’ю можна за посиланням.

Do you have an interesting idea for an event?