Грузія
Зверніть увагу. Інформаційна довідка українською опублікована станом на 22.03.2022
Відповідно до Закону Грузії про біженців, питання прийому, розподілу осіб, надання їм статусу біженця, житла, працевлаштування, освіти та безпеки вирішує Міністерство Грузії у справах біженців та розселення за погодженням з відповідними органами виконавчої влади Грузії.
Як виїхати до Грузії з України
Потрапити до Грузії можна безкоштовно. Для цього біженцям необхідно спочатку перетнути кордон з Польщею, звідки сісти на літак до Грузії. Правила в'їзду до Польщі нескладні, крім того, необов'язково мати закордонний паспорт. Евакуюватися в Польщу можна за внутрішнім українським паспортом на своєму автомобілі або на евакуаційних поїздах. Моніторинг черг на кордоні можна дізнатися тут.
Авіакомпанія WIZZ AIR надає безкоштовні авіаквитки. Щоб отримати безкоштовний квиток, потрібно ввести номер свого закордонного паспорта, ID-картки або пред'явити паспорт під час реєстрації. Безкоштовним буде вважатися той квиток, яким перевозиться тільки ручна поклажа. Якщо у вас при собі багаж, вартість квитка складе приблизно 45-70 доларів.
Також є і платні квитки в Грузію, які надає польська авіакомпанія LOT POLISH AIRLINES. Вартість квитка в один бік становить близько 220 доларів. Крім того, безкоштовно прилетіти до Грузії можна з Румунії. Повний перелік необхідних документів для перетину кордону Грузії опубліковано за посиланням.
Документи для в'їзду в Грузію
Повний перелік необхідних документів опубліковано за посиланням. І дітям, і дорослим для в'їзду в Грузію потрібен закордонний паспорт. Заповнювати онлайн-форму не потрібно. Також потрібен документ про вакцинацію або негативний ПЛР-тест за 72 години до в'їзду. Якщо ви в'їжджаєте з тваринами, потрібно мати ветеринарний паспорт, чіп і ветеринарне свідоцтво №1, оформлене за 5 днів до прибуття.
Транспорт в Грузії
Українці можуть безкоштовно переміщатися по Грузії на поїзді. Щоб отримати безкоштовний залізничний квиток, пред'явіть паспорт на касі. Купити квитки на поїзд по Грузії онлайн можна тут.
Де жити переселенцю з України у Грузії
У Грузії діє проект допомоги з пошуком безкоштовного житла для біженців з України. Щоб взяти участь, необхідно заздалегідь залишити заявку на сайті. Також діє безкоштовна гаряча лінія 0 800 800 909.
У Тбілісі за адресою вул.Нішніанідзе, 12 українців безкоштовно годують з 13:00 до 16:00.
Якщо ви потребуєте міжнародного захисту, ви маєте право звернутися до будь-якого державного органу чи Міністерства внутрішніх справ Грузії та висловити бажання подати клопотання про надання притулку в Грузії. Міністерство може надати вам статус біженця або гуманітарний статус або відхилити ваше клопотання про надання міжнародного захисту. Рішення буде направлено вам у письмовій формі тією мовою, яку ви розумієте.
Щоб швидко знайти житло в Грузії, повідомляємо, що в країні працює офіційний ресурс Притулок. На цьому сайті можна розміщувати інформацію про населені пункти, кількість вільних місць та контакти, за якими можна запропонувати або знайти безкоштовне житло. Цей сервіс допомагає скоординувати зусилля тим, хто шукає допомоги та може її надати.
Також за допомогою грузинських партнерів громадяни України, які в'їхали на територію Грузії через військову агресію Російської Федерації проти України, можуть бути безкоштовно розміщені в готелях Грузії. З метою сприяння в розміщенні відкрито безкоштовну гарячу лінію — 144, де після з'єднання необхідно натиснути 3. У Тбілісі за адресою вул. Нішніанідзе, 12 українців безкоштовно годують з 13:00 до 16:00. Також діє безкоштовна гаряча лінія 0800800909.
Медична допомога в Грузії
В цьому Телеграм-каналі українським біженцям допомагають знайти лікарні, Реабілітаційні центри, житло, медичну та психологічну допомогу в Грузії.
Грузинська некомерційна організація Inclusive Practices допомагає дітям з інвалідністю та їх сім'ям в Грузії, надає психологічну допомогу. Зв'язатися з ними можна за номером +995579094761 (Viber, WhatsApp, Telegram).
Як отримати допомогу українським біженцям у Грузії
За словами Давіташвілі, підтримка громадян України є для Грузії пріоритетом. Уряд обіцяє безкоштовно розміщувати біженців у готелях Грузії. Міністерство у справах біженців та розселення протягом трьох днів після подання заяви приймає рішення про реєстрацію особи. Далі, протягом 5 днів після реєстрації подається направлення про тимчасове поселення.
До надання статусу біженця особа згідно із законодавством Грузії має право жити у місці тимчасового поселення та користуватися комунальними послугами; отримувати встановлену норму продовольства; одержувати з державного бюджету одноразову грошову або іншу допомогу в розмірі, встановленому законодавством Грузії; віддати дитину до державного дошкільного чи загальноосвітнього закладу.
Рішення про визнання особи біженцем упродовж чотирьох місяців після реєстрації її заяви приймає комісія, створена у Міністерстві. Права біженця охороняються державою. Також грузинська телекомунікаційна компанія Silknet, яка володіє найбільшим у країні оператором мобільного зв'язку Geocell та фіксованою телефонною мережею, зробила безкоштовними дзвінки до України.
Грузинська некомерційна медична організація Inclusive Practices допомагає дітям з інвалідністю та їхнім сім'ям у Грузії, а також надає психологічну допомогу. Зв'язатися з ними можна за номером +995579094761 (Viber, WhatsApp, Telegram). Також у цьому Телеграм-каналі українським біженцям безкоштовно допоможуть знайти лікарні, реабілітаційні центри, житло, медичну та психологічну допомогу у Грузії. Громадяни України можуть отримати аптечний гуманітарний ваучер на 100 ларі від аптечних мереж PHARMADEPOT чи GPC. Для отримання ваучера потрібен паспорт громадянина України.
Як отримати роботу в Грузії біженцю з України
Відповідні органи виконавчої влади та місцевого самоврядування та управління Грузії зобов'язані надати біженцю перелік населених пунктів, рекомендованих як місце проживання, а також інформацію про житлові умови та можливості працевлаштування у цих пунктах. З урахуванням рівня зайнятості населення у цьому регіоні можуть відмовити біженцю у працевлаштуванні відповідно до спеціальності та кваліфікації. У разі неможливості працевлаштування на місці Міністерство соціального захисту, праці та зайнятості Грузії на основі напрямку Міністерства має зареєструвати біженця як безробітного та сприяти забезпеченню робочим місцем.
Крім того, компанія GeoPaper Traiding пропонує вакансію оператора для флаторізки (папір). Бажаний будь-який досвід роботи на верстатах. Функції та обов'язки: підвішування рулону на ріжучій машині, застосування ріжучих зубів та регулювання паперу, палетування та пакування нарізаного паперу. Графік роботи з понеділка по суботу 10:00 – 18:00. Адреса: м. Тбілісі, вул. О. Єнукідзе, будинок. 7, електронна адреса для зв'язку: info@geopaper.ge
Корисні посилання та контакти
Канал про Грузію російською мовою.
Взаємодопомога та підтримка в Грузії.
Бронь безкоштовних квитків авіакомпанії WIZZ AIR.
Безкоштовні авіаквитки до Грузії з Румунії.
Безкоштовні залізничні квитки на поїзд Грузією.
Допомога біженцям із України в Грузії.
Безкоштовна юридична допомога.
Матеріали поширено виключно з просвітницькою метою.
Джерела:
«Виїзд українців до Грузії. Як і де перетнути кордон, отримати допомогу, роботу та де жити?»
Доступ за посиланням - https://life.nv.ua/ukr/amp/vijizd-ukrajinciv-do-gruziji-bizhenec-do-gruziji-korisni-posilannya-ta-kontakti-zhitlo-robota-medicina-50225493.html
«Як потрапити до Грузії з України: пам'ятка для біженців»
Доступ за посиланням - https://www.unian.ua/world/pravila-v-jizdu-do-gruziji-2022-dlya-ukrajinskih-bizhenciv-novini-svitu-11745196.html