Діалог судової влади та громадянського суспільства: АПУ долучилася до обговорення майбутнього правосуддя в умовах війни

1 липня 2025 року у Верховному Суді відбулася тематична зустріч у межах візиту до України послів держав-учасниць ОБСЄ. Подія була присвячена обговоренню стійкості української судової системи в умовах війни та шляхів її розвитку відповідно до міжнародних стандартів.

Учасники зустрічі обговорили виклики, з якими стикається судова система, прогрес судової реформи, забезпечення прозорості й підзвітності, а також необхідність тіснішої взаємодії з громадянським суспільством і медіа. У центрі уваги — роль правосуддя в умовах збройної агресії та важливість міжнародної підтримки у зміцненні інституційної стійкості.

Однією з важливих частин заходу стала дискусія на тему зміцнення діалогу судової влади з громадянським суспільством, участь у якій взяла Тетяна Лисовець, віцепрезидентка Асоціації правників України. Експерти обговорили шляхи посилення довіри до правосуддя, роль правозахисних ініціатив і професійних спільнот у процесі трансформації судової системи. Тетяна Лисовець підкреслила важливу роль громадських об'єднань в комунікації між системою правосуддя та громадськістю, що є необхідною умовою для ефективного функціонування правової системи в умовах війни та відновлення.

Під час заходу Посол Фінляндії в ОБСЄ Веса Хаккінен зазначив: «Ми стоїмо разом з нашими українськими партнерами в момент, який відображає стійкість і відповідальність у ці важкі для країни часи. Війна стала випробуванням для української системи правосуддя. Але навіть за цих обставин судова система України продовжує не лише забезпечувати правосуддя і верховенство права, але й реформуватися та рухатися вперед».

Асоціація правників України вдячна за можливість долучитися до цієї фахової дискусії та продовжує активно працювати над утвердженням верховенства права, зокрема шляхом участі в таких важливих діалогах між судовою владою та громадянським суспільством.

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства