Час і відволікання уваги як головна зброя диктаторів: АПУ долучилася до дискусії у Вашингтоні

Американське товариство міжнародного права (American Society of International Law, ASIL) 1 жовтня провело у Вашингтоні круглий стіл під назвою «Час і відволікання уваги як головна зброя: 10 років «доповіді Цезаря» (Time & Distraction as the Ultimate Weapon: The Tenth Anniversary of the Caesar Report).

У заході взяли участь експерти — представники урядових структур, академічних кіл та громадянського суспільства. Зокрема, до дискусії долучилася Інна Ліньова, радниця Асоціації правників України з міжнародної діяльності.

Приводом для проведення круглого столу стала 10-а річниця оприлюднення так званої «доповіді Цезаря» (Caesar Report) — складеного із тисяч світлин досьє, яке задокументувало факти систематичних тортур і вбивств у сирійських в’язницях, до яких вдається режим Башара Асада.

Захід був покликаний нагадати про те, що час і відволікання уваги є основною зброєю авторитарних лідерів, таких як Асад і Путін. Учасники дискусії обговорили, як міжнародна спільнота залишила Сирію, що ще потрібно зробити щодо ситуації в цій країні, а також як гарантувати, що через два з половиною роки після російського вторгнення війну в Україні не спіткає така сама доля.

Зокрема, експерти визнали необхідність створення нового договору, спрямованого на підсилення правових систем країн для притягнення до відповідальності за міжнародні злочини. Також на круглому столі обговорили труднощі з перетворенням цифрових доказів на придатні для судового процесу докази, а також акцентували на ролі громадських організацій в документуванні злочинів та захисті правосуддя.

Експерти закликали до постійної залученості міжнародної спільноти, аби злочини, що скоюють зараз, не були проігноровані, та виступили за всеосяжну стратегію притягнення до відповідальності.

У підсумку, ця зустріч стала платформою для обміну досвідом і стратегіями для поліпшення правосуддя щодо злочинів проти людяності.

До дискусії долучилися:

  • Тіна аль-Херсан, Центр правосуддя та відповідальності Сирії;
  • Майкл Купер, Американське товариство міжнародного права (модератор);
  • Девід Крейн, засновник Global Accountability Network;
  • Сахіл Ладжі, Державний департамент США, Управління з питань міжнародного кримінального правосуддя;
  • Шон Мерфі, Юридична школа Університету Джорджа Вашингтона;
  • Вест Ріст, Держдепартамент США, Бюро з питань конфліктів і стабілізаційних операцій;
  • Девід Шеффер, Університет штату Аризона;
  • Бет ван Скаак, Держдепартамент США, посол з питань глобального кримінального правосуддя;
  • Радван Зіяде, Арабський центр у Вашингтоні.

Теги: міжнародне правосуддядіяльність АПУ

Do you have an interesting idea for an event?