Бельгія
- Актуальна довідка англійською доступна на сайті PILnet за лінком.
Зверніть увагу. Інформаційна довідка українською опублікована станом на 25.02.2022
Документи, на підставі яких можна перетнути кордон та строки перебування на території Бельгії
Міжнародний захист. Отримання статусу біженця або статусу особи, якій надано додатковий захист
Важливо: зважаючи на складність та тривалість процедури отримання міжнародного захисту в Бельгії, Імміграційне відомство Бельгії радить громадянам України не звертатися з проханням про надання притулку в Бельгії (заява про отримання міжнародного захисту), оскільки на порядку денному стоїть затвердження нового статусу – «статус тимчасового захисту» – що надаватиметься громадянам України, які виїжджають у зв’язку з воєнним конфліктом.
Процедура отримання міжнародного захисту:
Для отримання міжнародного захисту громадяни України, які виїжджають у зв’язку з воєнним конфліктом, повинні звернутися до Імміграційного відомства Бельгії, а саме до його відділення за адресою Rue de Passchendaele, 2, 1000 Bruxelles.
Контакти відомства: +32 2 488 80 00, dpo.dvzoe@ibz.fgov.be, https://ibz.be/
Години прийому: з 8.30 до 9.30. (в цей період відбувається лише набір осіб, які впродовж дня пройдуть перший етап процедури отримання міжнародного захисту)
Процедура отримання міжнародного захисту в Бельгії складається з трьох етапів:
1. Подача заяви до Імміграційного відомства:
- заповнення загальної інформації;
- зняття відбитків пальців (для осіб, яким виповнилося 14 років);
- фото;
- медичний огляд (вакцинація у разі необхідності);
Після подачі заяви визначається дата короткого інтерв’ю та місце («приймальний центр»), в якому особа буде перебувати до цього часу.
2. Коротке інтерв’ю в Імміграційному відомстві.
Очікування результатів короткого інтерв’ю у визначеному приймальному центрі. У разі позитивної відповіді (надходження запрошення) підготовка до довгого інтерв’ю у офісі Генерального комісара у справах біженців та осіб без громадянства (CGRS). На цьому етапі необхідно звернутися до кваліфікованого юриста, який допоможе зібрати всі необхідні документи.
3. Довге інтерв’ю у офісі CGRS. Інтерв’ю проводиться представником офісу за участі перекладача. На інтерв’ю може бути присутнім юрист, який складав документи без права говорити.
Очікування рішення CGRS (в середньому 20 днів).
4. Отримання відповіді :
- надання статусу біженця;
- надання статусу особи, якій надається додатковий захист;
- відмова у наданні захисту.
Отримання відповідного статусу дитиною:
- дитина, яка прибула до Бельгії разом з батьком/ матір’ю/ батьками і у випадку, якщо останні, отримали статус біженця / особи, якій надано додатковий захист, отримує відповідний статус.
- дитина, яка народилася у Бельгії у батьків, які отримали статус біженця / особи, якій надано додатковий захист, отримує відповідний статус після звернення до Імміграційного відомства.
- дитина, яка прибула до Бельгії після отримання батьком/ матір’ю/ батьками статус біженця / особи, якій надано додатковий захист може отримати відповідний статус після звернення до Імміграційного відомства.