Асоціація правників України закликає з’їзд суддів обрати членів Вищої ради правосуддя

КИЇВ — 11 січня 2023 року. Асоціація правників України закликає з’їзд суддів сформувати Вищу раду правосуддя.

11-13 січня відбудеться ХІХ позачерговий з'їзд суддів України, на якому мають бути обрані вісім членів Вищої ради правосуддя за квотою з’їзду суддів.

Важливість цієї події складно переоцінити. Якщо з’їзд суддів не обере членів ВРП за своєю квотою, ВРП не зможе відновити свою діяльність.  Якнайшвидший початок роботи ВРП є важливим кроком у судовій реформі України на її шляху до європейської інтеграції. Найближчим часом саме Вища рада правосуддя і Вища кваліфікаційна комісія суддів, яку вона сформує, мають заповнити 2500-3000 суддівських вакансій. Це майже половина всіх суддів у країні. Вступ України до Європейського Союзу залежить, зокрема, і від цього важливого рішення з’їзду суддів.

Сьогодні одним з основних наших завдань є продовження побудови сильної європейської держави на основі спільних з цивілізованим світом цінностях — демократії, поваги до прав людини та верховенстві права. Побудова такої держави неможлива без проведення реформ в напрямку забезпечення справедливого правосуддя.

Зважаючи на попередній досвід тривалого заповнення з’їздом суддів своєї квоти до Вищої ради правосуддя, враховуючи критичну необхідність досягнення консенсусу та обрання всіх 8 членів для відновлення роботи Вищої ради правосуддя.

Асоціація правників України звертається до найвищого органу суддівського самоврядування в Україні з проханням обрати всіх 8 членів Вищої ради правосуддя впродовж роботи ХІХ позачергового з'їзду суддів України 11-13 січня 2023 року.

Do you have an interesting idea for an event?