У Донецьку обговорювали правові проблеми охорони та раціонального використання публічної власності
ДОНЕЦЬК - 18 травня 2010 року. На базі економіко-правового факультету Донецького національного університету відбувся Круглий стіл «Проблеми охорони та раціонального використання публічної власності».
Цей захід був організований кафедрою господарського права спільно з Інститутом економіко-правових досліджень НАН України, Міжнародною асоціацією господарського права, Донецьким центром і Координаційним бюро по проблемам господарського права Національної академії правових наук України, Відділенням АПУ в Донецькій області.
Проведення Круглого столу було присвячене пам’яті Сергія Захаровича Міхайліна – першого завідуючого кафедрою господарського права економіко-правового факультету ДонНУ, відомого вченого, доктора юридичних наук, професора, учасника Великої Вітчизняної Війни, який зробив вагомий вклад у формування ідей науки господарського права, в розробку правової теорії забезпечення збереження державної власності.
У роботі Круглого столу взяли участь наукові робітники та юристи-практики, які спеціалізуються у вирішенні правових питань, пов’язаних з управлінням державним та комунальним майном.
Відкрив Круглий стіл, академік Національної академії наук України, Національної академії правових наук України, директор Інституту економіко-правових досліджень НАН України, професор В.К. Мамутов. Він охарактеризував низку ключових проблем правового забезпечення управління державним та комунальним майном на сучасному етапі розвитку економіки з обґрунтуванням можливих напрямків їх вирішення. Вчений підкреслив, що трансформація відносин власності потребує застосування якісно нових підходів до управління майном держави та територіальних громад, в тому числі відхід від сформованих стереотипів відносно економічної неефективності публічної власності порівняно з приватною.
Начальник управління комунальних ресурсів Донецької міської ради, доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України С.В.Богачев привів низку позитивних прикладів з практики діяльності органів місцевого самоврядування відносно раціонального використання об’єктів комунальної власності в інтересах територіальної громади міста. На думку дослідника, однією з перспектив розвитку міської економіки є підвищення оперативності управління комунальною власністю, ефективності її використання на договірній основі, накопичення коштів, отриманих від оренди та приватизації комунальних ресурсів.
Особливий інтерес учасників круглого столу викликала доповідь генерального директора ТОВ «Консалтингова група «ПРУДЕНС» Я.І. Бугрімової, яка була присвячена питанням державно-приватного партнерства як одного із способів управління об’єктами державної та комунальної власності. Було відмічено, що розвиток цих відносин в Україні, в тому числі прийняття відповідного закону, повинно стати важливим кроком для поліпшення інвестиційного клімату в Україні.
У ході круглого столу також обговорювались проблеми вдосконалення правового статусу суб’єктів, які реалізують право власності держави та територіальних громад (доповідач – к.ю.н., доцент І.А. Селіванова); правові аспекти оренди об’єктів державної і комунальної форми власності, в тому числі земельних ділянок (доповідачі – кандидати юридичних наук Є.В. Тітова, Ю.А. Серебрякова, Р.А. Джабраілов); питання підвищення ефективності використання публічної власності вищими учбовими закладами (доповідач – к.ю.н. Б.В. Деревянко); зарубіжний досвід правового регулювання управління публічною власністю (доповідач – к.ю.н. Н.Н. Дятленко), а також інші аспекти, пов’язані з тематикою цього заходу. Низка пропозицій, які направлені на вирішення правових проблем охорони та раціонального використання публічної власності, були висловлені в коментарях професорів В.Д.Волкова, Р.Ф.Гринюка, А.Г. Бобкової.
У роботі круглого столу взяли участь більше тридцяти вчених і практиків з Донецька, Харкова, Одеси та Маріуполя, загалом було представлено та обговорено більше 17 виступів. Учасники круглого столу відзначили актуальність питань, що обговорювались, позитивний вплив заходу на активізацію наукових досліджень у сфері управління державним та комунальним майном, які, у свою чергу, повинні стати базою для вдосконалення правового регулювання відповідних відносин.