II Lviv IT Law Forum
ЛЬВІВ — 16 грудня 2021 року. Про українські ІТ-компанії, яких немає в країні, перехідний період «Дія City» та захист прав на ІТ-продукти говорили під час II Lviv IT Law Forum, організованого Відділенням АПУ у Львівській області.
Захід відкрили Іван Городиський, член Правління АПУ, керуючий партнер Dexis Partners, Ірина Павленко, Голова Відділення АПУ у Львівській області, адвокатка у First Chair Legal, та Максим Іванишин, керуючий партнер Amigo Partners.
Цього року форум відбувся вдруге, і учасники мали змогу в інтерактивному форматі обговорити нагальні питання разом із експертами, серед яких: інхауси, HR та CFO ІТ найбільших ІТ-компаній Львова та Києва.
Українські ІТ-компанії, яких немає в країні: ризики постійного представництва
Першу сесію форуму модерував Микита Полатайко, голова ІТ-практики AEQUO, Голова Комітету з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету АПУ. Учасники обговорили ознаки постійного представництва в типових структурах ІТ-бізнесу, які інструменти має податкова для визнання постійного представництва іноземної ІТ-компанії, ризики перекваліфікації за постійним представництвом та які є альтернативи.
Захист прав на ІТ-продукти
Разом із ведучим Володимиром Лісним, партнером AXELO, у другій сесії взяли участь експерти: Сергій Орел, адвокат з інтелектуальної власності з Fort Lee, New Jersey, USA, Мар’яна Ривюк, представниця Комітету АПУ з інтелектуальної власності у західному регіоні, патентна повірена, Катерина Олійник, партнерка АО Arzinger, адвокатка, патентна повірена України, арбітр ВОІВ. Під час сесії обговорили патентування програмних продуктів у США та Україні, міжнародні доменні спори та кіберсквотинг.
Дискусія «Дія City»: яким буде перехідний період?
Остання сесія форуму була присвячена дискусії щодо «Дія City».Модераторкою виступила Наталія Василечко, партнерка Dexis Partners.
Сесія видалася найгарячішою, адже серед експертів були прихильники та ті, хто не розділяють думки щодо переваг «Дія City». Дискусія відбувалася навколо таких питань: чи потрібна в структурі компаній нова юридична особа для набуття резидентства «Дія City»? Чи може резидент «Дія City» співпрацювати з ФОПами та які ризики такої співпраці? Податок на виведений капітал: кому це потрібно? А також як діяти тим компаніям, у яких члени команди не бажають переходити зі статусу ФОП у статус гіг-працівників?
Асоціація правників України висловлює щиру вдячність генеральним партнерам заходу — Amigo Partners, AEQUO, партнерам сесій — Dexis Partners, AXELO, а також інформаційним партнерам за сприяння та підтримку в організації заходу!