Верховна Рада прийняла Закон «Про адміністративну процедуру»

КИЇВ — 16 листопада 2021 року. Верховна Рада України проголосувала за прийняття Закону «Про адміністративну процедуру» (проєкт Закону зареєстровано за № 3475), що регулює відносини органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб та інших суб’єктів.

Нова адміністративна процедура стане в нагоді не лише фізичним чи юридичним особам, а й органам державної влади і органам місцевого самоврядування шляхом скорочення адміністративного навантаження. Як наслідок, також значно зменшиться кількість судових справ в адміністративній юрисдикцій і, таким чином, суттєво розвантажиться судова система.

Серед переваг Закону, зокрема, можна виділити:

1. Уніфікація та впорядкування діяльності усіх адміністративних органів в Україні.

2. Всі адміністративні акти набиратимуть чинності з моменту доведення їх до відома відповідної особи через вручення або надсилання звичайною чи електронною поштою, публічне оголошення чи оприлюднення або усне повідомлення.

3. Підвищення якості адміністративного провадження за допомогою закріплення принципів обґрунтованості та пропорційності адмінактів. Так, адміністративний акт, що своїм характером може негативно вплинути на право, свободу чи законний інтерес особи, відтепер повинен буде містити мотивувальну частину. Належне обґрунтування несприятливого адміністративного акту є принциповою вимогою Закону. Це важливо, аби відповідна особа могла його правильно зрозуміти та реалізувати своє право на оскарження.

4. Діяльність усіх адміністративних органів буде клієнтоорієнтованою. Так, адміністративний орган, за потреби, має самостійно витребувати документи й відомості, що перебувають у володінні інших органів публічної адміністрації, не вимагаючи їх від особи, яка звертається із заявою або щодо якої ініційоване адміністративне провадження. Закон також надасть адміноргану можливість за власною ініціативою відкликати адміністративний акт, передбачається і зворотна дія актів, що поліпшують становище особи.

5. Встановлюються сприятливі умови для примирення в межах адміністративної процедури. Орган, що розглядатиме скаргу, інформуватиме учасників провадження про можливість вирішення спору шляхом примирення, і таке примирення можливе на будь-якій стадії провадження.

Асоціація правників України вітає прийняття Закону «Про адміністративну процедуру» як важливий крок на шляху до ефективної, прозорої та клієнтоорієнтованої діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES