Комітет з міжнародного права АПУ провів засідання, присвячене торговим розслідуванням
КИЇВ – 24 березня 2010 року. Комітет з міжнародного права Асоціації правників України (АПУ) провів чергове засідання, яке було присвячено обговоренню ролі юридичного радника в торгівельних розслідуваннях.
Засідання розпочалося зі вступного слова голови Комітету з міжнародного права Олени Балбекової (ЮФ «Воропаєв і Партнери»). Пані Олена привітала присутніх та звернула увагу на актуальність тематики, що була запропонована до обговорення.
Партнер ЮФ «Василь Кисіль і Партнери», к.ю.н. Тетяна Сліпачук навела власний коментар щодо ролі юридичних послуг в торгівельних розслідуваннях. За її словами, торгові розслідування є сучасним та цивілізованим методом ведення торгових війн. Наразі український бізнес ще не повністю усвідомлює важливість та специфіку ведення антидемпінгових розслідувань, особливо у зв’язку зі вступом України до Світової організації торгівлі (СОТ). Саме тому часто зарубіжні компанії виявляються більш підготовленими до ведення торгівельних розслідувань, а вітчизняний бізнес пасе задніх у цьому процесі.
На продовження розмови голова Комітету з юридичної практики АПУ, партнер АО «Волков Козьяков і Партнери», к.ю.н. Сергій Козьяков провів порівняльний аналіз торгівельних розслідувань, що проводяться Міністерством економіки України з розслідуваннями Антимонопольного комітету України про захист економічної конкуренції. «Наразі вся надія на досвід СОТ, який ми намагаємося застосовувати у своїй практиці» - підсумував Сергій Козьяков.
Заступник голови Комітету з міжнародного права Наталія Микольська (ЮФ «Василь Кісіль і Партнери») розповіла про роль юридичного радника в торгівельних розслідуваннях. «Бізнес ще не може усвідомити всю важливість участі юридичного радника в антидемпінгових розслідуваннях», - зазначила доповідач. Наталія Микольська переконана, що найважливішим етапом участі юриста в антидемпінговому розслідуванні є розробка стратегії поведінки компанії, від чого залежатимуть всі подальші дії.
На продовження розмови Іван Трофименко (ЮФ «Magisters») розповів про роль юридичного радника та захист інтересів українських компаній в торгівельних розслідуваннях закордоном.
А Віктор Довгань (к.ю.н., ЮФ «D&D Lawyers») звернув особливу увагу на діяльність Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі і висловив думку про необхідність її реформування, навівши у якості прикладу діяльність відповідного органу у США. На думку Віктора Довганя, необхідно надати комісії статус постійно діючого органу та включити до його складу спеціалістів з цілого ряду департаментів.
Комітет з міжнародного права Асоціації правників України принагідно висловлює вдячність ЮФ «Василь Кісіль та Партнери» за надане приміщення для проведення засідання.