Руслан Сидорович — кандидат на посаду судді КСУ

КИЇВ — 18 лютого 2021 року. Сьогодні парламент уже вдруге на порядку денному має питання обрання двох суддів Конституційного Суду України. Серед кандидатів на посаду — член Асоціації правників України, партнер Ario Law Firm, народний депутат VIII скликання, Руслан Сидорович.

Нагадаємо, що конкурс із відбору кандидатур на посаду судді КСУ розпочався 31 січня 2020 року. Тоді, після співбесіди з членами Комітету ВРУ з питань правової політики, пан Сидорович був рекомендований до фінального етапу відбору на посаду судді КСУ. Кандидат підкреслив — 18  лютого безсумнівно увійде в історію України. Та, на його думку, для більшості громадян Конституція, на жаль, є документом, який рідко стає в пригоді у повсякденному житті:

«Хоча насправді норми Основного Закону містять значну кількість норм, які захищають наші права та обмежують свавілля влади. Я глибоко переконаний, що цей нерозкритий потенціал Конституції врешті буде реалізований і поняття «права людини» стане наріжним каменем у функціонуванні не лише КСУ, а й усіх органів державної влади. 

Особисто для мене Конституція є нерушимим щитом, а Конституційний Суд  всепроникаючим мечем, який слугує єдиній меті — утвердженню прав людини та людської гідності. 

Невипадково ст. 157 Конституції, яка встановлює застереження щодо мети змін до неї, на перше місце виносить неприпустимість порушення прав людини, які передують іншим, теж безумовно надважливим речам — ліквідації незалежності чи порушенню територіальної цілісності України. 

Ба більше,  поняття людської гідності як фундаментальної цінності закріплене не лише українською Конституцією, а й міжнародними правовими актами. Ст. 15 Європейської конвенції з прав людини відносить людську гідність до короткого переліку прав людини, які не можуть бути обмежені ані в умовах воєнного часу, ані надзвичайного стану.

Саме тому, я глибоко переконаний, що питання делегування двох нових членів до КСУ від найвищого представницького органу держави — парламенту — може стати поворотним моментом для утвердження реального, а не лише писаного верховенства права.

Для чого потрібно верховенство права кожному громадянину? Передусім, для забезпечення справедливості. Не лише суди повинні відповідати ст. 6 Європейської конвенції з прав людини («Доступ до справедливого суду»). Перебування справедливості в органі конституційної юрисдикції є не лише не менш важливим, а, можливо, й визначальним.

Людина без юридичної освіти може не знати законів, не прочитати тонни книжок із філософії права, але завжди тонко відчуває  чи є рішення справедливим. Це і є основним завданням для мене утвердження постійного перебування справедливості та поваги до людської гідності, без яких уявити успішну державу неможливо. Це, на моє переконання, і має бути основним дороговказом у діяльності КСУ».

Спільнота Асоціації щиро підтримує колегу, претендента на посаду судді КСУ, в його прагненні сприяти відновленню довіри до інституції та утвердженню верховенства права в Україні!

Примітка. Руслан Сидорович входив до складу Конституційної комісії, був членом Ради з питань судової реформи. Крім того, він обіймав посаду голови підкомітету з питань виконання рішень ЄСПЛ Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя. Також, Руслан Сидорович є автором реформи системи виконавчого провадження, в результаті якої був створений інститут приватного виконавця.

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES