«All on fire» або як юрринок 2020 пережив, 10 серія. SLS Group

КИЇВ — 25 січня 2021 року. Ми завітали до останнього капітанського містка нашої подорожі, де аналізуємо стан юрринку після 2020 — на старті 2021 року. Вже згодом ми презентуємо загальну картину поточних подій в юридичному океані, а поки до слова запрошується партнер ЮК SLS Group Олег Паракуда.

«Як кажуть у Львові —  «Аби не гірше!»

Робота з клієнтами: що нового?

У зв’язку із карантинними заходами більшість комунікацій із клієнтами відбувається в онлайні. Особисто я надаю перевагу живому спілкуванню, звичайно, за умови дотримання вимог соціальної дистанції та маскового режиму.  

Новації в практиці

Легше у 2020 році 100% не стало. Однак хто обіцяв, що буде легко? Будь-яку кризу треба сприймати, як час для змін. Впевнений, з неї ми вийдемо набагато сильнішими.

Новорічно-пандемічні висновки

Юридичний бізнес не може існувати окремо від економіки загалом. Як наслідок, падіння на 7-8 % реального валового продукту в країні, звичайно, має дзеркальні наслідки для юридичного сегмента. Карантинні обмеження змусили сильно затягнути пояси малий та середній бізнес.

На превеликий жаль, заходи, що вживались владою для підтримки бізнесу, несумірні обсягу збитків, які бізнес щоденно несе у зв’язку із карантинними заходами та його крайніми проявами у вигляді локдауну. Відчувається, що у владі багато тактиків, однак не вистачає стратегів.

Про 5 головних трендів юрринку 2021

Тренд перший. Поява потенційно великого пулу клієнтів — інвесторів альтернативної енергетики. Недалекоглядні дії влади, пов’язані із ретроспективною зміною тарифів для «зеленої» енергетики, призвели до практично повної зупинки інвестування українськими та іноземними інвесторами у сферу будівництва нових сонячних електростанцій та замороження завершення розпочатих.

На жаль, держава навряд чи отримає, окрім зіпсованої репутації та додаткового навантаження на державний бюджет, якийсь позитивний довгостроковий ефект від прийняття рішень у сфері зелених тарифів у сумнівно законний спосіб. Часткова або повна зупинка в діяльності центральних органів виконавчої влади призводить до хаосу в дозвільній та контрольній сфері, зокрема, у сфері будівництва та розпорядження землею.

Тренд другий. Початок роботи нових правоохоронних органів за наявності дублювання та зловживаннях у питаннях підслідності, відсутність проведення реформи правоохоронного блоку спричинили пожвавлення попиту у сфері надання правової допомоги в кримінальних провадженнях.

Тренд третій. Україна продовжує залишатися в трійці лідерів за кількістю звернень до Європейського суду з прав людини.

Тренд четвертий. Збільшення кількості інвестиційних спорів у міжнародному комерційному арбітражі з Україною.

Тренд п’ятий. Початок діджиталізації державних сервісів та як наслідок — юридичних послуг.

2021: до чого готуватися юристам

Як кажуть у Львові: «Аби не гірше!». Звичайно, жартую, але не без надії на поступовий економічний ріст та нешвидке, але гарантоване становлення в Україні Rule of Law.

У попередніх випусках:

Серія 1, Ader Haber. Капітан — Юрій Петренко

Серія 2, Ario Law Firm. Капітан — Юліан Хорунжий.

Серія 3, Axon Partners. Капітан — Діма Гадомський.

Серія 4, MORIS. Капітан — Андрій Романчук.

Серія 5, Asters. Капітан — Ігор Свечкар.

Серія 6, AGA Partners. Капітан — Амінат Сулейманова.

Серія 7, «Алєксєєв, Боярчуков та партнери». Капітан — Сергій Боярчуков.

Серія 8, «Соколовський і партнери». Капітан — Владислав Соколовський.

Серія 9, харківська, Арес. Капітан — Роман Чумак.

Do you have an interesting idea for an event?