Підсумки онлайн-зустрічі з заступницею Міністра юстиції — Валерією Коломієць

КИЇВ — 22 січня 2021 року. Відбувся перший у новому році захід в межах спеціального проєкту онлайн-зустрічей із високопосадовцями від Асоціації правників України. Разом із Валерією Коломієць, заступницею Міністра юстиції України обговорили ключові пріоритети Міністерства на 2021, нюанси правової політики в контексті ЄС і МВФ та перспективи інституту неплатоспроможності фізосіб. Модератор спілкування — Юліан Хорунжий, член Правління АПУ, старший партнер Ario Law Firm.

Всі серії спецпроєкту можна переглянути за посиланням.

Про 2020 рік

Перемога 1

За словами Валерії Коломієць, для Мін'юсту він минув позитивно, зокрема, в контексті одного з флагманських проєктів — роботи пенітенціарної системи. Через бюрократію процеси затягнулися (низку законопроєктів до Верховної Ради подати не встигли), проте факт наявності вже розробленого механізму є безумовним позитивом:

«Завдяки йому вдасться здійснити давню мрію багатьох міністрів про продаж тюрем. Очевидно, що недофінансування системи — одна з причин в тому числі численних порушень прав людини в цій сфері. Ініціативи, якими ми залучаємо фінанси, наприклад, до слідчих ізоляторів, приймається не всіма, але факт є фактом — вони результативно працюють».  

Так, у результаті згаданої ініціативи в ремонти камер було вкладено близько 2 млн грн. 

Перемога 2

Серед інших перемог пані Коломієць назвала завершення доопрацювання змін до Кодексу з процедур банкрутства. Процес істотно затягнувся в часі, але спікерка зауважила — це було необхідно для практичної реалізації норм Кодексу та об'єктивної оцінки наявних недоліків.

Перемога 3

Збільшення стягнень заборгованості щодо виконавчої служби — в тому числі це стосується незахищених верств населення, зокрема, щодо аліментів (показники тут доволі високі).

Також розроблено низку законопроєктів щодо виконавчого провадження, покликаних розширити повноваження приватних виконавців — наразі їх доопрацьовує профільний департамент.

Перемога 4

Робота антирейдерської комісії вийшла на новий рівень — свавільних випадків втручання в реєстри, переписування майна в 2020 році майже не було.

Прим.ред. Наприкінці 2020 року Міністр юстиції Денис Малюська зазначив, що класичне рейдерство в Україні майже подолано.

Разом із тим, спікерка зауважила, що кількість роботи в цій сфері не зменшилася — антирейдерська система буде вдосконалюватися.

Перемога 5

Вперше за 7 років система безоплатної правової допомоги повністю профінансована:

«Цьому факту всі дуже здивувалися — мовляв, яким чином? Завдяки нардепам, із якими ми працювали близько півроку. Вони зрозуміли, що якісна правова допомога не може надаватися за мінімальну зарплату в 2 тис грн. Позитивні ж результати дають нам можливість говорити про якість роботи, вимагати її».

Про ключові розроблені законопроєкти

Серед них «багатостраждальний» проєкт Закону «Про медіацію», прийнятий в першому читанні 15 липня, законопроєкт «Про адміністративну процедуру» та «Про суд присяжних».     

Крім того розпочато реформування нотаріальної сфери: триває робота над впровадженням еНоту (електронний нотаріат), в цьому році планується впровадження напрацьованих законодавчих змін.

Крім того

Валерія Коломієць розповіла і про нагальні питання в контексті співпраці України з МВФ і ЄС, а також про перспективи запровадженого нещодавно інституту неплатоспроможності фізосіб.

____________________________________________________________________________________

Долучитися до АПУ можна за посиланням.

Долучайтеся до АПУ в соціальних мережах: 

Facebook / Telegram / Instagram / Linkedin / Twitter / Youtube.

Do you have an interesting idea for an event?