«Про мистецтво поєднання бізнесу та захисту». В Києві триває презентація Авторської Школи Адвокатури

КИЇВ — 25 вересня 2020 року. Сьогодні в центрі столиці триває презентація Авторської Школи Адвокатури — унікального проєкту, в межах якого найкращі представники українського юридичного світу навчатимуть «мистецтву добра та справедливості».

Розпочала презентацію ключова трійка менторів, метри сучасної адвокатури, члени Асоціації правників України: Олексій Резніков, віцепрем’єрміністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Олег Макаров, депутат Верховної Ради України, та засновник школи Ігор Фомін, адвокат, керуючий партнер ЮФ Fomin&Partners.

«У нашій професії важливо не забувати, що головна мета нашої роботи — не прибуток, а надання допомоги. Тому мистецтво збереження рівноваги між стратегією захисту в поєднанні зі стратегією бізнесу — головна запорука успіху юридичної компанії», — з таких слів розпочав презентацію пан Фомін.

«Клієнти, персонал, фінанси та ще дещо»: головні компоненти організації юрбізу від Олега Макарова

«По-перше, варто пам’ятати, що абсолютного успіху в юридичному бізнесі, як і в житті, досягти неможливо», — зауважив пан Макаров. Якість кожного прийнятого рішення пропорційна набутому фахівцем досвіду, тому його трансляція та спільний пошук відповідей на нові виклики є першою з ключових ідей Школи. В межах курсів ментори розкажуть про власний шлях: від старту до поточного моменту, про помилки та перемоги, неоціненні знахідки, секрети успіху тощо. Пан Макаров також розповів і про головні компоненти успіху при створенні власної справи.

Правило 1. При прийнятті рішення про створення юрфірми надважливо зрозуміти мотивацію: для чого мені юрбіз? Прибуток, самореалізація чи впізнаваність — від відповіді залежить основний вектор розвитку бізнесу та його успішність.

Правило 2. Одну з ключових ролей в організації бізнесу грає стратегічне планування: «Стратегія — це не просто слово. В першу чергу, це про розподіл ресурсів. Вони обмежені, тому ми маємо зрозуміти, на що їх витрачати, і робити це грамотно».

Компонента перша — організація роботи колег

Якісна організація роботи колег у поєднанні з високою репутацією вашої фірми (про яку окремо потрібно дбати безперервно) дає можливість примножувати й гонорари. Ви маєте якісно синхронізувати власні зусилля та дбати про комфорт і справедливу зарплату кожного з колег.

«Крім того, не можна нехтувати питаннями навченого, вірного, мотивованого адмінперсоналу — від ІТ до PR. Ваші колеги не можуть працювати тільки за зарплатню, вони повинні горіти ідеєю разом із вами».

Компонента друга — організація роботи офісу

За словами пана Макарова, багато юрфірм, на жаль, ігнорують цю компоненту, працюючи за принципом «бути дуже поганим менеджером або просто поганим менеджером».

Та саме організація роботи офісу (від секретаря до прес-центру), супровід бізнес-процесів і процедур, які дозволяють підтримувати високу репутацію, є ледь не ключовим аспектом в житті бізнесу. Мова йде про всі процеси: від підтримання чистоти офісу до контролю за фінансовими процедурами.

Компонента третя — фінанси

«Робота попередніх років дає додану вартість у роботі сьогодні». Коли фірма досягає великих результатів, зростає впізнаваність та репутація — ви можете продавати послуги за вартістю, яка відповідає ціні на найвищому топ-сегменті юрринку. Контролюйте від початку існування бізнесу як вкладення, так і прибутки, підтримуючи аспекти в рівновазі. Йдеться і про грамотний та справедливий розподіл прибутку між партнерами.

Компонента четверта — інфраструктура

Цей компонент пан Макаров назвав неочевидним, але самостійним і надважливим для юрбізнесу:

«Коли в компанії працює 100 людей, в компанії має бути 100 комп’ютерів, 100 столів, приблизно 1500 м2. Ці метри повинні прибиратися, охоронятися. Комп’ютери мають працювати, а папір та картриджі — постачатися регулярно тощо».

Про головний секрет успіху від Олексія Резнікова

Комунікація та емпатія — ключі до успішного розвитку будь-якої справи, зауважив пан Резніков:

«Від початку існування людства (коли люди мали змогу розповісти, де можна знайти зайві банани) саме спілкування та комунікація стали головною складовою його розвитку».

А від перших комунікацій пішли перші конфлікти, і з їх виникненням постала потреба в адвокаті, покликаному їх вирішити. «Аdvocаre — «покликаний, запрошений», — нагадав про історію терміну «адвокат» пан Резніков. — Той, хто насправді може налагодити відносини, донести позитив до обох сторін лише через якісну комунікацію». Підтверджуючи власні слова, спікер розповів про свою поточну діяльність і зауважив: не певний, що став би peacemaker-ом, якби не пройшов шлях адвокатської діяльності.

Саме про це (і не тільки) Олексій Резніков планує говорити в межах Авторської Школи Адвокатури.

Крім того

У презентації також беруть участь представники Вищої ради правосуддя, топ-фахівці у сферах розслідування злочинів, дипломатії, публічної мови та ораторського мистецтва, розшукової роботи, а також програм видатних експертів.

Do you have an interesting idea for an event?