Член АПУ — кандидат на участь у конкурсі до ГР при Міністерстві цифрової трансформації України

КИЇВ — 04 серпня 2020 року. 55 громадських організацій, серед яких і Асоціація правників України, беруть участь у конкурсі на обрання членів до нового складу Громадської ради (далі — ГР) при Міністерстві цифрової трансформації України.

Асоціація делегувала до участі в конкурсі Голову Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, Голову ІТ-практики і помічника адвоката АEQUO Микиту Полатайка. Підтримати його можна буде на офіційному сайті Міністерства під час рейтингового Інтернет-голосування, яке відбудеться орієнтовно з 12 до 26 серпня включно. В результаті конкурсу до ГР буде обрано 35 представників громадськості. Голосувати за кандидатів зможуть всі громадяни, які проживають на території України.

Микита Полатайко

«Якщо навколо однодумці, значить ти йдеш своїм шляхом!»

Народився 11 квітня 1988 року. Провідний юрист у сфері інформаційних технологій в Україні, консультує великі транснаціональні та новостворені технологічні компанії з широкого кола питань (від придбання місцевого ІТ-бізнесу до передачі авторських прав і ефективного податкового структурування). Активний громадський діяч.

Спеціалізується на проєктах на базі блокчейн і криптовалютах, інфобезпеці та захисті даних, регулюванні електронної комерції та використанні Е-підпису.

Запустив перший український legal tech стартап. Має досвід роботи юрисконсультом в студії мобільних ігор і digital рекламному агентстві.

Переконаний, що однією з головних проблем при впровадженні інновацій є застаріле законодавство, технічним фахівцям бракує знання юридичної техніки, а правникам — розуміння суті технологій:

«Саме подоланням цієї проблеми я досить успішно займаюсь впродовж останніх п’яти років, формуючи синергію інженерів і юристів силами ІКТ-Комітету Асоціації правників України», — зазначив Микита Полатайко.

У разі свого обрання до складу ГР планує зосередити увагу на:

1. Адаптації законодавства до цифрової трансформації та впровадженні новітніх технологій.

2. Вирішенні юридичних проблем електронної ідентифікації.

3. Інформатизації судового процесу та адмінпослуг.

4. Імплементації стратегії кібербезпеки України.

5. Наближенні нормативного регулювання до стандартів ЄС і НАТО.

«В якісній роботі Громадської ради я зацікавлений як:

1) юрист, бо мені ще працювати з тими документами, що регулюють використання ІТ у всіх сферах життя. Бо електронна форма взаємодії із судом і державними органами заощадять мені безліч часу, нервів і сил. Бо я втомився від різниці між de jure та de facto;

2) людина, яка хоче отримувати адміністративні послуги як сервіс і пишатися розвитком технологій у державі».

Do you have an interesting idea for an event?