(Пост)карантин в оподаткуванні. Про поточні та подальші події у галузі

КИЇВ – 12 травня 2020 року. За ініціативи Комітету АПУ з податкового та митного права відбулося онлайн-обговорення теми «Карантин та посткарантин в оподаткуванні». Про те, які корективи вніс COVID-19 в галузь правники говорили під модеруванням Тетяни Лисовець, Голови Комітету АПУ з податкового та митного права, старшої партнерки АК «Соколовський і Партнери».

«COVID-19 не є джерелом проблеми. Це лакмусовий папірець, який проявив вже давно існуючі проблеми не тільки в питаннях оподаткування, а й права взагалі»

«Самозахист – або звернення до вищих принципів в умовах правового свавілля Держави» - тема доповіді Антоніні Городецької, старшої радниці КМ Партнери, адвокатки. Вона зауважила, що наразі настав час підсумків роботи з державою. На жаль, підсумкова картина, за її словами, є невтішною, адже як законотворці, та і виконавці у своїй роботі не часто керуються законом. Тому свою увагу пані Городецька звернула на кейси найгостріших порушень та запропонувала шляхи убезпечення від їх наслідків. Так, вона розповіла, що, власне, «порушено все, що можна було порушити», а правників та бізнес змушують «грати» за правилами, яких Держава, за словами Городецької, не притримується.

Так, вона згадала про основоположний принцип стабільності оподаткування, який регулярно порушується, зокрема, на прикладі законопроєкту №1210, який «переписує Податковий Кодекс України».

Далі пані Городецька розповіла про регулярні порушення щодо перевірок, ПДВ та невизначеність контролюючого органу. В свою чергу, Тетяна Лисовець нагадала, що, у разі прийняття згаданого нормативного акту, правники зможуть вносити корективи до плану-графіку перевірок. Однак, без огляду на введений мораторій на перевірки, податкова, зокрема, позбавлена права на запит про надання відповідних документів.

Продовжила обговорення Юлія Федосюк, членкиня Ради Комітету з податкового та митного права, head of tax and corporate ASA GROUP, адвокатка. Вона розповіла про особливості податкових перевірок  та застосування штрафних санкцій під час карантину. Так, штрафні санкції зберігаються за 1. Порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку та ренти, 2. Порушення вимог до договорів страхування, 3. Відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу та 4. Порушення відповідних вимог законодавства.

На завершення вебінару, особливості оскарження рішень податкових органів розглянув Роман Блажко, партнер ЮФ «Лекс'Юс», адвокат. З презентацією пана Блажка можна ознайомитися за посиланням.

Всі записи вебінарів від АПУ можна переглянути за посиланням. Підписуйтеся на наші сторінки сторінках у мережах FacebookYoutubeInstagramLinkedIn, а також Телеграм-канал АПУ та слідкуйте за оновленнями на нашому сайті. Про всі оновлення ми повідомляємо в режимі реального часу. 

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES