Онлайн-зустріч лідерів юрбізу з Міністром економіки: співпраця триває

КИЇВ – 17 квітня 2020 року. Асоціація правників України продовжує серію зустрічей з високопосадовцями. На цей раз у закритому форматі відбулася онлайн-зустріч правників із Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорем Петрашком. Модерував обговорення Андрій Романчук, член Правління Асоціації правників України, керуючий партнер АО Moris Group.

В ході зустрічі обговорили поточні плани, завдання та ключові виклики у роботі Міністерства., а також підняли питання алгоритму дій бізнесу в умовах кризи, спричиненої карантинним режимом, та уникнення її наслідків.  50 партнерів провідних юридичних фірм мали змогу поставити нагальні питання та отримати відповіді з перших вуст.

За словами Міністра, через те, що саме пандемія стала причиною кризи, вона є промисловою, а не фінансовою. Як наслідок – були порушені ланцюжки виробництва та торгівлі: «В першу чергу, будемо відновлювати саме їх. По завершенню кризи, ми повинні бути готові до нової реальності, модифікувати всі підходи до роботи». Пан Петрашко зауважив  - це стосується і юридичного ринку, бо, на його думку, наразі вже істотно змінюється «парадигма співіснування народів і держав».

Про протекціонізм, як «вирівнювання правил гри»

Міністр підкреслив, що є прихильником відкритої, але чесної торгівлі. За його словами, наразі український бізнес перебуває в гірших умовах, у порівнянні з іноземними контрагентами. Тож, аспект протекціонізму він розглядає в ширших умовах: 1. Чесні правила гри, рівні умови для ведення бізнесу та вільна торгівля, 2. відкритий доступ до капіталу для бізнесу, 3. створення експертних програм підтримки та 4. посилення антидемпінгу. Щодо останнього, пан Петрашко наголосив, що сподівається на підтримку правників, адже «Це – дзеркальна реакція на торгові обмеження».

На питання про шляхи підвищення продуктивності ПРАТ та кількості товарів з високою доданою вартістю він відповів:

«У першу чергу, маємо дати змогу підприємцям самостійно покращувати продуктивність завдяки можливості інвестування: в людей, активи та технології». Водночас, бізнес, за словами Міністра, має створити значну кількість нових робочих місць, а Міністерство ж стане інструментом, який створить відповідні для цього умови. Крім того, він розповів про плани на підвищення зарплат: «Це посилює тиск на роботодавця, однак покращує продуктивність».

Щодо програми «Доступні кредити «5-7-9%» для підтримки бізнесу в умовах кризи Петрашко розповів, що в умовах карантину вона була переформатована. Так, сума кредиту збільшилася до 3 млн грн, а отримати його можуть підприємства із річним прибутком не більше 100 млн. грн. При цьому, розширився перелік цілей, на які можуть видаватися кредити.

А от принцип «краще реструктуризація зараз, ніж банкрутство восени» для середнього та великого бізнесу не працює. За словами спікера, наразі Міністерством допрацьовується програма  «тимчасового» безробіття з компенсацій виплат для зарплат підприємств, які не звільнятимуть людей на період карантину. Він підкреслив, що першочергове завдання наразі – зберегти робочі місця, тому увага Уряду спрямована на забезпечення можливості підприємствам отримувати кошти. Повертати їх, при цьому, не доведеться.

Крім того, Ігор Петрашко заявив про готовність до співпраці з правниками в законотворчій роботі.

Do you have an interesting idea for an event?