Промо. Lviv Legal Criminal Talks: «Love is…»

КИЇВ — 04 лютого 2020 року. Організатори Lviv Legal Criminal Talks (LLCT), який відбудеться 13 лютого 2020 року у BANKHOTEL розповіли все, що варто знати людині, яка не хоче втратити час даремно напередодні Дня Закоханих. Ми переконані, що Відділення АПУ у Львівській області має всі шанси перевершити колег із Харкова в організації Legal Criminal Talks, адже захід обіцяє бути справді вражаючим.

Божевільні, які впевнені, що здатні змінити світ  справді його змінюють*

                                                                                                        Стів Джобс

*девіз Форуму від організаторів

   

Спілкувалися з: Іриною Павленко, Зеновією Суховерською та Володимиром Марусяком.

Ідея заходу

ІП: Наша місія — це створення майданчика, на якому представники правничого середовища зможуть подискутувати на кримінально-правову тематику. Ми робимо все для того, щоб наш захід відвідали не тільки практикуючі адвокати, але й представники правоохоронних органів та суддівського корпусу.

ЗС: Адвокати, судді, правоохоронці та науковці мають можливість поділитися професійним досвідом на одному майданчику, який створено Асоціацією, та заглянути в майбутнє разом із людьми, які будуть його створювати.

Цей форум — можливість дізнатися про останні новели та тенденції практики, подискутувати про актуальне, зустрітися з колегами та познайомитися з однодумцями.

Про що будемо говорити?

ІП: З огляду на нашу місію, ми намагалися обирати тематики, які є спільними для всіх представників правничого середовища. Тому ми обговоримо антикорупційну реформу та діяльність Вищого антикорупційного суду України. Також не оминемо увагою нещодавні зміни до КПК України (запобіжні заходи, підстави для закриття кримінального провадження тощо).

ВМ: Висловлюся щодо моєї теми «Вгадай злочин або розмежування злочинів». Я буду говорити про те, чому справи реєструються за кваліфікацією однієї статті кодексу, розслідуються за іншою, а завершуються ще однією. Розтлумачу нонсенс, скажімо так.   

Про загальну програму — ми справді намагалися досягти ідеальної рівноваги у погодженні переліку тем, тож, якщо чесно, не обійшлося без гарячих дискусій.

ЗС: Як то кажуть, якщо опонент у всьому з вами погоджується, то значить ваші думки йому не цікаві /сміється/. Приблизно так і варто ставитись до різноманіття поглядів у процесі формування програми форуму. Наприклад, я підтримувала ідею долучення науковців. Вони, на моє переконання — запорука глибокої та наповненої дискусії.

Врешті, що ми пропонуємо:

1. Обговорити оцінку впливу та ролі кожного суб’єкта, який бере участь у досудовому розслідуванні та судовому розгляді.

2. Встановити, що за умови співпраці можливе відновлення прав та свобод людини, держави у кримінальних провадженнях та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Не забули ми згадати і про останні зміни у профільному законодавстві та можливість для кожного учасника поділитися власним баченням щодо практичної частини їх реалізації.

Тобто тем для професійного обговорення серед правників більш ніж достатньо.

З ким будемо говорити?

ІП: Спікери в нас зіркові! У першій панелі в нас будуть брати участь судді Вищого антикорупційного суду України, представники регіональної прокуратури, представник та чинний детектив НАБУ, а також спікери міжнародного рівня — представники Консультативної місії ЄС в Україні та Pravo Justice. І це лише перша панель! /посміхається/ А спікери другої та третьої сесій нехай залишаться сюрпризом. Слідкуйте за анонсами в нашій групі в мережі «Фейсбук»!

ЗС: Тоді я доповню колегу інформативною загадковістю. Цікавим буде те, що в одній панелі буде створена така собі антикорупційна спіраль — нам цікаво, якими будуть погляди на одні і ті самі процеси кардинально різних експертів.

Одна ж зі спікерок упродовж шести років працювала міжнародною суддею в Косово у найбільш серйозних справах, зокрема воєнні злочини, злочини проти людства, злочини, вчинені організованими групами, корупційні злочини.

Уявіть, що у неї була навіть справа, де судили «нібито наркобарона» з так званого переліку найбільш небезпечних торговців наркотиками Барака Обами. Першого звинувачували не лише в торгівлі наркотичними речовинами, але і у злочинному наказі — вбити одного з героїв Боснійської війни. У справі було понад 100 свідків! Відчувався шалений тиск. Громадськість та ЗМІ вважають, що обвинувачений винен, а суд зобов’язаний тільки цю їхню впевненість підтвердити. Тут проглядався політичний присмак, адже тривав виборчий процес. Проте із заслуховуванням кожного наступного свідка сумніви у тому, що ця людина винна, тільки посилювалися. Прокурор також не зміг довести перед судом його вину. Тому після дворічного процесу суд виправдав підсудного.

І це — кейс лише однієї зі спікерок!

Про фішки заходу

ІП: Фішок у нас багато /посміхається/ Перша — форум відбуватиметься напередодні Дня святого Валентина. Тому Love is… буде витати в повітрі та не тільки.

ВМ: І лише на цьому заході ви почуєте, як адвокат перебиває суддю та ставить запитання прокурору. Тут суддя, прокурор і адвокат можуть разом випити кави без конфлікту інтересів, отримати відповіді на запитання для практичного застосування.

ІП:  /сміється/ Гаразд, відкрию ще одну фішку. Ми вирішили, що наша третя сесія буде інтерактивна, а саме — наші експерти й учасники візьмуть участь у розгляді кримінальної справи. Тут будуть і судді, і сторона захисту, і сторона обвинувачення.

ЗС: Я резюмую! /посміхається/ Фішкою буде сама структура форуму — нестандартна. Вишенькою — фокус на роботі Вищого антикорупційного суду — першого суду України, створеного «з нуля» за новими законодавчими правилами та особливим підходом до відбору кадрів. Сьогодні суспільні очікування щодо його роботи певним чином розходяться з його справжніми завданнями та напрямами діяльності.

Дуже часто від представників ЗМІ та громадськості судді ВАКС лунають питання на кшталт: «Коли чекати перших посадок»? Тобто у суспільства формується уявлення, що ВАКС є каральним органом, який фактично повинен «закріпити» результати роботи слідчих органів та прокуратури. Такий підхід повністю нівелює один з основоположних принципів кримінального судочинства — презумпцію невинуватості Про це ми зможемо почути з перших уст від суддів цього ж суду — представників двох його інстанцій.

Родзинка — інтерактивна гра. Більше розповідати ми просто не маємо права.

Але я підкреслю: пропустити цей захід для правника — це майже злочин /посміхається/.

ІП: Обіцяємо, що захід буде цікавий і насичений. Рекомендую всім зареєструватися і стати частиною цього крутого івенту!

Do you have an interesting idea for an event?