Охорона інтелектуальної власності: парламентські слухання за участі Комітету АПУ

КИЇВ — 16 грудня 2019 року. У Верховній Раді відбулися слухання щодо побудови ефективної системи охорони інтелектуальної власності (далі — ІВ) в Україні. Метою було проведення відкритого діалогу між органами державної влади, експертами та фахівцями галузі для розробки єдиної позиції щодо шляхів вдосконалення системи законодавства України. Це перше слухання, присвячене проблематиці сфери, з 2007 року.

*виступ Олександра Мамуні з 1:30:50

У кулуарах ВР була присутня Рада Комітету АПУ з інтелектуальної власності, а його очільник Олександр Мамуня виступив із доповіддю щодо недоліків у низці законопроєктів, які, на переконання Комітету АПУ, можуть суттєво перешкоджати реформуванню сфери ІВ. Зокрема, мова йшла про проєкти законів №№ 2255, 2258 і 2259, які нині перебувають на розгляді у ВР.

Пан Мамуня подякував Верховній Раді за активну співпрацю щодо законотворчих ініціатив у галузі права ІВ, адже саме правники є тими, хто застосовують його в практичній діяльності. Водночас він підкреслив, що турборежим не завжди приводить до якісних змін.

Слухання провів Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Виступили також заступниця голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитро Романович, заступник голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас. Слухання тривали три години.

Коментар від Олександра Мамуні.        

Для мене це загадковий формат, адже поки що я не до кінця розумію реальний вплив цього заходу на подальший розвиток подій. Однак варто підкреслити позитив — подія зібрала практично всіх впливових професіоналів у сфері IВ. Ми ж мали змогу надати професійний зворотний зв’язок. Це унікальний момент, адже на розгляді в Раді є ціла низка законопроєктів, які необхідно вдосконалювати та приймати найближчим часом, і ми отримали реальний шанс висловитися з парламентської трибуни щодо них.

Найближчим часом вони будуть проголосовані депутатами у першому читанні. З огляду на результати, між 1 та 2 читаннями ми надамо правки до текстів з урахуванням всіх зауважень. Тепер ми маємо трохи більше часу*, тож вони будуть більш детальними.

Примітка* Комітет АПУ вже надавав перелік пропозицій та зауважень до МЕРТ. За словами пана Мамуні, відкрите звернення було сформоване Радою Комітету у максимально стислі строки.

Do you have an interesting idea for an event?