«Реформа триває»: про що Сергій Верланов говорив на зустрічі з лідерами АПУ

КИЇВ 02 грудня 2019 року. Як виглядатиме податкова майбутнього? Чого очікувати та що вже вдалося досягти? Про це розповів Голова Державної податкової служби Сергій Верланов під час зустрічі з лідерами АПУ.

Зокрема, пан Верланов розповів, що нині ДПС — це 28 юридичних осіб, а саме: 25 головних управлінь в областях, Офіс великих платників податків, Інформаційно-довідковий департамент та центральний апарат.

«За три місяці існування ми вже повністю функціональні. «Етап 0» закінчився — ми вже працюємо над завершенням старого бюджетного року та підготовкою до Нового, 2020», — розповів очільник ДПС.  

Він нагадав про успішну демілітаризацію Податкової служби — вперше з 1998 року це повністю цивільний орган. Крім того, значно покращена аналітична складова діяльності служби.

Плани на майбутнє.

Серед стратегічних ініціатив на наступний рік пан Верланов виокремив оновлену HR кампанію – більш прагматичний підхід та орієнтацію на досвід фахівця. Крім того, за словами очільника ДПС, служба має амбітні плани на молодь.

Глава ДПС також повідомив, що триває реформа системи податкових перевірок та наголосив на необхідності зміни підходів до адміністрування. Зокрема, кількість аудитів платників буде скорочуватися шляхом удосконалення критеріїв, за якими визначатимуться ризики несплати податків.

Суттєвим пріоритетом він також назвав автоматизацію процесів адміністрування податків, розвиток електронних сервісів для платників тощо.

Питання/відповідь.

У свою чергу, з боку правників чимало питань викликала саме судова практика. Стосовно проблематики виконання рішень Сергій Верланов зауважив — проблема полягає уминулих алгоритмах. На сьогодні з  близько 10 000 отриманих ДПС у спадок справ — лише за останній місяць вже успішно виконано 300. Він зазначив, що ситуація буде виправлена, а система змінена — зокрема, розроблений новий порядок виконання рішень.

У відповідь на питання щодо податкової міліції Сергій Верланов розповів – у зв'язку з активною законотворчою роботою було прийнято рішення залишити її у складі ДФС.

На питання правників стосовно концепції єдиної юридичної особи він зазначив:

«Вона на часі. Це черговий з наших проектів на наступний рік — одна з ключових реформ, аналогів якій в Європі немає, вона дозволить нам оптимізувати і функції, і управлінську мережу. Поки що задля її втілення  працюємо над належним розвитком електронних сервісів».

Наостанок він подякував Асоціації правників України за постійну співпрацю та якісний зворотний зв’язок.    

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства