ІІ Всеукраїнська школа з лобіювання та адвокації

КИЇВ — 26 жовтня 2019 року. Комітет суспільної ініціативи Ліги студентів АПУ вже вдруге привітав найамбітніших правників та студентів на ІІ Всеукраїнській школі з лобіювання та адвокації. Подія відбулась у Київській торгово-промисловій палаті.

Захід розпочав Сергій Русаков, адвокат Міжнародної юридичної фірми «Ярослав Гришин та партнери», із розповіддю про 7 ціннісних навичок для високоефетивності, які сприяють не лише самовдосконаленню, але й розвитку власного професійного потенціалу.

Критичне мислення, творчість, комунікаційні навички, вміння працювати в команді, відповідальність, дисципліна та self development, їх наявність — запорука успішного кар’єрного розвитку. Також пан Русаков зуважив — сьогодні лобізмом в Україні є законний вплив на органи державної влади задля просунення приватних інтересів.

З виступу Дениса Базілевича, співзасновника платформи Industry4Ukraine, Голови правління інституту професійного лобіювання та адвокації, слухачі мали змогу дізнатися різницю між лобіюванням в Україні та на Заході.

«У пострадянському просторі корупція і лобізм постійно ототожнювались, а на Заході — це засіб співпраці з суб'єктами владних повноважень. Для того, аби лобіювання працювало в Україні, в першу чергу потрібно розбити скрижалі «лобізму», і по-новому закріпити його на законодавчому рівні», — зазначив пан Базілевич.

Анна Таранцова, третій спікер школи, засновниця GR Academy, менеджер з охорони навколишнього середовища та GR у міжнародній компанії Tetra Pak, допомогла розібратися у вміннях та необхідних навичках успішного лобіста:

«У першу чергу він повинен побудувати тісні взаємовідносини з майбутнім клієнтом. Йому також необхідно глибоко розумітися у сфері, до якої будуть лобіюватися інтереси компанії. Щодо співпраці лобістів з бізнесом — для цього потрібно вирішити всі нагальні потреби компанії. У цьому випадку GR потрібно тісно працювати з юристом».

Станіслав Куценко, начальник ГТУЮ в м. Києві, детально розповів слухачам про адвокаційні кейси, які були реалізовані Головним територіальним управлінням юстиції в місті Києві та новели українського законодавства. Серед них, зокрема, про особливості законодавства щодо булінгу, реєстр боржників зі сплати аліментів та інші хвилюючі питання сьогодення.

Юлія Сергеєва, засновниця ГО «Прозорий вибір», правозахисниця, соціально-політична діячка та адвокатка дала змогу учасникам Школи закріпити набуті знання на практиці та узагальнити лекції креативом, задіявши усіх бажаючих брати участь у воркшопі, де кожний слухач мав можливість спробувати себе в якості лобіста та переконати зал прийняти свій закон.

Учасників поділили на 4 групи для лобіювання законопроекту «Про мобінг», законопроекту «Про легалізацію канабісу в Україні», законопроекту «Про лобіювання», законопроекту «Про обмеження руху автомобільного транспорту». За результати такого кейсу було обрано дві команди переможців.

Ліга студентів АПУ висловлює щиру подяку партнерам, які посприяли в організації ІІ Всеукраїнської школи з любіювання та адвокації: Річному партнеру  –  юридичній фірмі Ario, Офіційному партнеру –  юридичній фірмі Totum, Експертному партнеру –  юридичній компанії Arzinger, Ексклюзивному партнеру – Міжнароднії юридичній фірмі «Ярослав Гришин та партнери», Партнеру заходу – ЮРКНИГА від теорії до практики, Інформаційним партнерам – ГО «Прозорий вибір» і Law&Events, Loyer.

Do you have an interesting idea for an event?