ХІІІ Діалоги про корпоративне, частина 2.2

КИЇВ — 25 жовтня 2019 року. Під модеруванням Миколи Стеценка, керуючого партнера AVELLUM, відбулося інтерактивне інтерв’ю з Максимом Лібановим,членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Пан Лібанов розповів про нову редакцію Закону «Про акціонерні товариства», яку нині готує Нацкомісія. За його словами, вона буде ґрунтуватися на чинному тексті, однак з усуненням низки суперечностей.

Крім того, планується додати нове регулювання — зокрема, однорівневі борди, які нададуть можливість вибору моделі корпоративного управління і, безумовно, зменшать кількість адміністративних витрат, а також поліпшать умови роботи та внутрішньої комунікації.

Серед змін також — можливість електронного або дистанційного голосування.

Максим Лібанов підкреслив:

«Наше законодавство має бути повністю інлайн з європейським, тоді Європа нарешті визнала б наше законодавство дієвим. І навпаки — ми змогли б сприймати європейське. Ось тоді й бар’єри будуть зняті. Заради цього є сенс працювати».

Друга сесія форуму продовжилася обговоренням останніх тенденцій сфери щодо акціонерних товариств (далі — АТ) та фондового ринку в Україні.

Зокрема, про перший досвід незалежних директорів у державних банках розповіла Оляна Гордієнко,незалежний член Наглядової ради АТ «Укрексімбанк». Вона зауважила, що період становлення та хаосу дає про себе знати — система працює недосконало:

«Так вийшло, що повноваження ми мали отримати ще у 2014 році, а у підсумку — у вересні поточного року. Окрім того, непогодження впливає. Одного члена не погодили — з комітетом одразу стався хаос і біда».

Пані Гордієнко зазначила: банківське корпоративне законодавство більш специфічне за державне, а наявність регулятора при цьому додає специфіки. Вона наголосила, що не варто забувати про те, якою є мета і що означає «працює чи ні», адже цей фактор є ключовим для сталого розвитку:

«По-перше, менеджмент має сприймати наглядову раду як інститут, що допомагає їм у розвитку критичного мислення. І, по-друге, ключова функція НР — допомога в комунікації між менеджментом та усіма іншими працівниками. Про це теж варто пам’ятати».

Наостанок Олена Гордієнко підкреслила: впевнено стверджувати, що в Україні наявне континентальне право, не можна:

«Ми багато запозичуємо — це правда. Але як об’єднати запозичене з наявним та запустити в якісну сталу процесу — поки незрозуміло».

Наталія Гончарук, керівниця проектів з розвитку законодавства та корпоративного управління ПАТ «Національний депозитарій України», зазначила, що ключовим у планах депозитарію є винесення на розгляд пропозиції про створення централізованої системи органу. Крім того, вона наголосила на необхідності цифровізації обліку часток, що сприятиме його безпечності та доступності:

«Ми за нові можливості та сервіси, адже переконані, що технологічність відкриває вікно нових можливостей. Сервісами зможуть користуватися всі, а ми, у свою чергу, готові до розробки спеціального технічного обслуговування».

Артем Саприкін, керівник юридичного департаменту ROSHEN, цілком підтримав ініціативу, оголошену пані Гончарук, та розповів про власний досвід роботи з акціями, зазначивши:

«Глобально ми з проблемами не стикаємося, адже корпоративне управління у нас відбувається за принципом одноосібності. Розвиток має відбутися поступово, зокрема, має з’явитися певний провокатор, що підштовхне нас до змін».

Діалоги про корпоративне право, частина 1;

Діалоги про корпоративне право, частина 2.1;

Діалоги про корпоративне право, частина 3.

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES