ХІІІ Діалоги про корпоративне, частина 2.1

КИЇВ — 25 жовтня 2019 року. Перша частина обговорення останніх тенденцій у сфері корпоративних відносин була присвячена нагальним проблемам, що потребують вирішення. Модерувала сесію Анна Зоря,партнерка АО Arzinger.

Вікторія Бабенко,нотаріус, розповіла, чи всі зміни вже внесені до статуту. За її словами, серед суб’єктів підприємництва відбувся ажіотаж у зв’язку з прийняттям перехідного положення Закону про ТОВ про надання підприємству права безоплатної зміни статуту. Проте  внаслідок відсутності якісного аналізу нових норм більшість установчих документів, які подалися на реєстрацію, були аналогічними попереднім:

«Органи управління дублювалися із закону, тобто мало хто скористався тим правом диспозитивного підходу».

Крім того, пані Бабенко зазначила:

«Дуже часто нотаріальній спільноті закидають лобіювання намагань нав’язувати збільшення витрат сторін на посвідчення правочинів. Однак це не так. І взагалі, у нас дуже дивна професія. Зараз ми нотаріуси, за три хвилини ми реєстратори і так далі. Але закликаю пам’ятати: половина бізнесменів приходять виключно з питанням засвідчення підпису. Вони навіть не можуть захистити своє право, тому що все, що у них є — це акт із підписом».

Володимир Ігонін, партнер АО «ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», звернувся до статистики власних кейсів застосування корпоративної практики та зазначив:

«Досвід вже є. Станом на зараз один із договорів — не за українським правом. Один проект передбачає кілька корпоративних договорів, всі за українським правом. І ще один — вагання, чи створювати спеціальну кампанію з відпрацьованою практикою або все ж спробувати використати український продукт. Підтримати вітчизняного виробника, скажімо так.

Я відповідальний — кажу, що практика ще відсутня. Але закликаю, щоб цей інструмент виник і використовувався, адже тоді формується якісна судова практика».

Щодо безвідкличної довіреності, пан Ігонін зауважив:

«Не бачу жодних проблем з виконанням — все чітко прописано. Інструмент дієвий та однозначно додає впевненості та комфорту».

Про мотивацію наявності коефіцієнту при збільшенні статутного капіталу розповів Юрій Попов. За його словами, логіка полягає в тому, що у випадку непропорційного зростання частки в одного з учасників щодо інших у написанні коефіцієнтів потреби немає. У них є сенс лише у випадку пропорційного зростання часток.

Щодо Закону про ТОВ Тетяна Слимак, директорка юридичного департаменту ТОВ «ЕМ ЕМ СІ УКРАЇНА», зауважила, що це — важливий інструмент, спрямований на розвиток бізнесу та його захисту від недобросовісного менеджменту і зовнішніх ризиків.

Бізнес, за словами пані Слимак, радий удосконаленню договору. Вона наголос зауважила, що нові норми потребують часу. Тож питання, які наразі є незрозумілими, безперечно, урегулюються. Вона підкреслила: такі зміни не втілюються за день, тож бізнес готовий надавати фідбек задля прискорення процесу.

Анна Зоря, у свою чергу, зауважила: Закон про ТОВ не потребує кардинальних змін, але його положення все ж мали б знаходити своє відображення в інших.

Марія Орлик,партнерка київського офісу CMS Reich-Rohrwig Hainz, розповіла про можливості коригування питання коефіцієнту задля більшого його розуміння. Водночас, вона наголосила на необхідності бути вкрай обережними із внесенням та використанням змін, аби не зламати вже наявну систему:

«Щоб краще не стало гіршим або просто ворогом хорошого».

Діалоги про корпоративне право, частина 1;

Діалоги про корпоративне право, частина 2.2;

Діалоги про корпоративне право, частина 3.

Do you have an interesting idea for an event?