Реформа корпоративного права: реорганізації акціонерних товариств та облік часток у ТОВ

КИЇВ — 17 жовтня 2019 року. За ініціативи Комітету Асоціації правників України з корпоративного права та фондового ринку відбулося обговорення теми «Реформа корпоративного права: реорганізації акціонерних товариств та облік часток в ТОВ».

Модератор заходу — Микола Стеценко, член Ради Комітету з корпоративного права та фондового ринку, керуючий партнер AVELLUM.

Спільно із Максимом Лібановим,  членом Комісії із цінних паперів та фондового ринку,  та Наталією Гончарук, представницею Національного депозитарію, учасники обговорили питання оновлення процедур реорганізації акціонерних товариств (далі — АТ, ред.) шляхом злиття, приєднання, поділу та виділу.

Головною метою цих змін є приведення законодавства України у відповідність до законодавства Європейського Союзу. У результаті процедури реорганізації АТ стануть максимально зрозумілими, а в деяких випадках — навіть спрощеними (можливість обліку часток ТОВ в системі центрального депозитарію).

Головна мета пропозиції — надати право товариствам із обмеженою відповідальністю вести облік часток у депозитарній системі. За задумом авторів, це підвищить безпеку права власності та розширить можливості використання ескроу-рахунку при продажу часток.

Наталія Гончарук запевнила учасників заходу: у Національного депозитарію наявні технічні можливості та ресурси задля надійного забезпечення такого обліку. Вона підкреслила, що за необхідності депозитарій готовий публічно розкривати весь перелік учасників товариств із обмеженою відповідальністю, адже на сьогодні ЕДР таку можливість щодо ТОВ уже успішно забезпечує.

На думку Максима Лібанова, попит на таку послугу серед ТОВ є, але з 650 000 існуючих ТОВ лише декілька тисяч фактично оберуть опцію обліку часток у депозитарній системі.

Причиною є той факт, що ця послуга платна, а перехід з ЄДР до центрального депозитарію вимагатиме згоди 100% учасників конкретного ТОВ.

Максим Лібанов наголосив, що проект цих змін до законодавства ще перебуває у процесі обговорення, а оновлена версія законопроекту буде поширена упродовж декількох тижнів.

 

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?