Рада Європи високо оцінила конкурс до Верховного Суду — ВККС

КИЇВ — 27 вересня 2019 року. На відміну від українських політиків, Рада Європи високо оцінила конкурс до Верховного Суду. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Міжнародна експертка Діана Ковачева представила деталізований Висновок «Про процедуру добору та призначення суддів до нового Верховного Суду». Висновок підготовлений у межах здійснення Радою Європи оцінки судової реформи в Україні за 2014 — 2018 роки та її відповідності стандартам і рекомендаціям Ради Європи. У ньому зазначається, що конкурс до Верховного Суду відбувався в умовах високого рівня публічності, а сам процес охоплював дуже складну процедуру, яка застосовувалась в Україні вперше.

Також міжнародна експертка звертає увагу на те, що розробка законодавчої бази для конкурсної процедури містить не лише норми вітчизняного законодавства, а й велику кількість правил і методологій, що засновані на міжнародних та європейських рекомендаціях.

«Огляд законодавчої бази щодо відбору та оцінювання суддів в Україні свідчить про те, що хоча і є необхідність вдосконалення, процедури значною мірою відповідають стандартам Ради Європи в цій галузі. Законодавчу базу можна оцінити як вражаючу розробку, її застосування слід заохочувати і в майбутніх процедурах», — йдеться у Висновку.

У документі наголошується, що затримка конкурсу відбулася через складність процедури відбору та призначення суддів і вплинула на терміни інших запланованих процесів, що спричинило загальне відстрочення перебігу реформи. Однак експертка погоджується, що загальні зміни дуже позитивні, а складність та багаторівневість процесу має гарантії для захисту незалежності судової влади та не містить загрози верховенству права. Також авторка впевнена, що зі зменшенням кількості конкурсів та використанням отриманого досвіду у майбутньому процедура стане більш відшліфованою та швидкою, а впровадження автоматизованої системи ведення суддівських досьє може значно пришвидшити та полегшити роботу Комісії.

На думку Діани Ковачевої, участь громадськості у процесі відбору та оцінювання кандидатів на посаду судді приносить більшу прозорість та об’єктивність процедурі конкурсу, але все ж повинна залишатися суто дорадчою для Комісії чи Вищої ради правосуддя.

Довідково:

19 вересня 2019 року Офісом Ради Європи в Україні опубліковано повний текст оцінки судової реформи в Україні за 2014 — 2018 роки на відповідність стандартам і рекомендаціям Ради Європи.

Оцінка судової реформи 2014 — 2018 років в Україні проводилася з жовтня 2017 року до травня 2019 року в межах проекту Ради Європи «Підтримка впровадження судової реформи в Україні».

Do you have an interesting idea for an event?

The UBA web-site uses cookies and other technologies so that we can remember your preferences and find out exactly how you use our web-site. Processing of the given data takes place in accordance with the Regulation on the Processing and Protection of Personal Data of the All-Ukrainian Non-Governmental Organization "Ukrainian Bar Association". For more information about the Regulation please follow the link.
By clicking "YES", you consent to the use of cookies and other technologies when visiting our web-site.
YES