TAX FORUM: Тренди vs. новели податкового законодавства

КИЇВ — 20 вересня 2019 року. Найголовніший Податковий форум року пройшов у незвичному місці — на теплоході Rosa-Victoria. У заході взяли участь провідні юристи-практики, судді судів вищих інстанцій, народні депутати України та представники профільних міністерств і відомств.

Привітав гостей заходу Денис Бугай, Президент Асоціації правників України, та висловив подяку присутнім за проактивну позицію. Він підкреслив, що вплив на правові процеси у державі — ключова мета АПУ.

Тетяна Лисовець, старша партнерка АК «Соколовський і Партнери», зауважила, що в період кардинальних змін правникам також важливо змінювати формати:

«Від податкової політики залежить, чи буде корабель під назвою «Україна» плисти спокійно. Сьогодні ж за бортом штиль, тож будемо вважати це за чудовий знак на краще».

Сесія 1. Тренди vs. новели податкового законодавства

Модератор обговорення Владислав Соколовський, керуючий партнер АК «Соколовський і Партнери», член Правління АПУ, порівняв поточні процеси з подіями 2011 року, зокрема, запуску Податкового кодексу:

«Можемо очікувати, що у цьому році податкову та митну системи кардинально реконструюють, адже він вже приніс поділ ДФС на ДПС і ДМС. Дійсно, можна говорити про малу податкову революцію!»

Сергій Верланов, голова Державної податкової служби, розповів про новели податкового законодавства, на які варто очікувати, та зазначив, що поточні процеси є унікальними з погляду їх масштабу та суті перетворень. За його словами, вже розпочато глобальне оновлення, ревізія податкового законодавства. Він підкреслив: реструктуризація фіскального адміністрування є одним із головних пріоритетів Державної податкової служби.

Серед оновлень ДФС пан Верланов назвав:

— впровадження АнтиBEPS — механізму, який фактично забезпечує права платників податків та спрямований на встановлення рівності та справедливості оподаткування;

— створення Апеляційної ради з питань розгляду скарг платників податків;

— оподаткування доходів контрольованих іноземних компаній;

— введення поняття вини до складу податкового правопорушення;

— є-чек — передбачатиме оnline реєстрацію пристроїв без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею;

— кешбек: «Це дуже класна штука. Фіскалізація відбуватиметься не в коробці, а на сервері Державної податкової служби. Діджиталізація, електронний кабінет — все зручно та швидко».

Максим Нефьодов, голова Державної митної служби, розповів про її поточний стан та зазначив:

«Стоматологію не імпортують — вона відбувається прямо у кабінеті зубного лікаря. Те саме з митницею. Нічого геніального тут я не вигадаю — велосипед вже винайдено. Наше питання в тому, як це втілити».

Серед головних пріоритетів він виділив, зокрема: діджиталізацію, кадрову реформу, інфраструктуру, євроінтеграцію та функціональну перебудову митниці. Голова ДМС звернув увагу на необхідність зниження збитків від контрабанди та суттєве її знищення, розповів про очікувані новації та закликав долучатися до роботи у державних органах.

Пан Нефьодов також зазначив про об’єднання митниць в єдину юридичну особу та підкреслив: це — перший орган, який сміливо з цим проекспериментує, наголосивши на винятковій оптимістичності ДМС. Щодо митної вартості він сказав:

«В ЄС митниця має право їх корегувати. Ми точно не прийдемо до цього зараз, адже довіри до колег та їх чесного користування цим правом немає. Однак точкове впровадження точно буде (корегування методом адміністративного втручання — ред.)».

Наостанок Максим Нефьодов подякував Юліану Хорунжому, старшому партнеру ЮФ «Аріо», члену Правління АПУ, за плідну співпрацю та пакет напрацьованих змін.

Ярослав Грегірчак, заступник бізнес-омбудсмена, наголосив, що необхідно реформувати податкову поліцію, а також віднайти баланс між можливостями та відповідальністю митниці.

Пан Грегірчак розповів про Постанову №117 щодо блокування податкових накладних, self-review, запуск критерію для гаранторів, а також заявив про початок процесу звільнення токсичних людей з органів та створення комфортних умов праці.

TAX FORUM, ч.2: CRS, BEPS, KIK та інші податкові нюанси міжнародних операцій.

TAX FORUM, ч.3: Батл юрисдикцій та актуальні питання податкової практики.

TAX FORUM, ч.4: Діалог із суддями. 

Do you have an interesting idea for an event?