В Україні розпочав свою роботу Вищий антикорупційний суд
КИЇВ — 5 вересня 2019 року. Сьогодні розпочинає свою роботу Вищий антикорупційний суд. Його очільницею стала Олена Танасевич, а її заступником — Євген Крук. Термін перебування на цих посадах — три роки.
Місія Вищого антикорупційного суду полягає у здійсненні правосуддя щодо кримінальних проваджень, корупційних та пов’язаних з ними злочинів. До компетенції Вищого антикорупційного суду віднесені 22 склади злочинів за тієї умови, що вони вчинені спеціальним суб’єктом та розмір шкоди перевищує 500 000 гривень.
До участі в заході з нагоди початку роботи суду запрошені Президент України Володимир Зеленський, голова Верховного Суду Валентина Данішевська, генпрокурор Руслан Рябошапка та інші.
Також на урочистий запуск роботи Вищого антикорупційного суду був запрошений Президент АПУ Денис Бугай. На своїй сторінці у Facebook Президент АПУ зробив допис, в якому зазначив, що «політична влада демонструє свою підтримку створеній інституції і безумовно використовує це в PR цілях та заграє з українцями, обіцяючи вироки ТОП корупціонерам».
«Саме це — справедливе судочинство чи задоволення очікування влади і народу — буде головним випробуванням для суддів нового суду. Не заздрю їм;) важко одночасно знаходитися під тиском Конституції, закону, європейськими стандартами правосуддя і «судом Лінча», про який мріють громадяни», — написав Денис Бугай.
Відсьогодні корупційні кримінальні провадження як нові, так і ті, що вже слухаються в інших судах, повинні бути передані в Антикорупційний суд. Лише 5% справ, які він має отримати, розслідувалися Національним антикорупційним бюро та належать до категорії справ високопосадової корупції.
Суд, крім того, буде розглядати клопотання Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Нагадуємо: влітку минулого року Парламент підтримав законопроект про створення Вищого антикорупційного суду. 2 серпня 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на 27 посад суддів Вищого антикорупційного суду та 12 посад суддів Апеляційної палати цього суду.
Створення цього суду було однією з головних вимог від Міжнародного валютного фонду (МВФ) для продовження співпраці з Україною. Тому й конкурсний відбір відбувався під міжнародним наглядом. Участь у конкурсі взяла рекордна кількість учасників — 342 кандидати, це 9 осіб на 1 посаду. Відкритий конкурс на посади суддів Антикорупційного суду був завершений 6 березня 2019 року.
Як ми вже писали, серед призначених суддів — вісім членів АПУ.
Бажаємо колегам успіхів! Завжди пам’ятайте, що перш за все ви правники!